Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talaj legyen az akváriu...

Milyen talaj legyen az akváriumban?

Figyelt kérdés

Az akváriumban jelenleg nagy szemű kövek vannak illetve kis szemű színes kövek. Olvastam, hogy ez nem túl előnyös.

Van két növényem az egyik már meghalt a másik még él de elég rosszul néz ki.

Milyen talajt tegyek az akváriumba? Amiben eltudom ültetni a növényeket és a porszívózás után is szép marad mert jelenleg össze vissza van minden. Az elején olyan szép volt ahogy megcsináltam a színes kövekkel, de most a talaj tisztitás miatt folyton össze keveredik és csúnya lesz.

Olvastam, hogy táptalajban kell elültetni a növényeket viszont a porszívózás során ez nem fog tönkre menni?

Milyen talajt ajánlotok, ami megfelelő és szép is marad?

Természetesen miután jó talajom lesz veszek még növényeket, de így felesleges ha elpusztul.


Köszönöm a válaszokat.


2020. márc. 7. 11:07
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%

Táptalajt nem minden növény igényel és igen, talajporszívózni nem nagyon lehet se nagy talajlakókat/ túrkálós halakat tartani tartani.

Talajokból a legegyszerübb a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok, folyami homok, apró kavics illetve ezek keveréke. Még léteznek zúzalékok (pl: bazaltzúzalék) és jbl manado (ez utóbbi az első hónapban keményiti a vizet s nagyon könnyű talaj így nehéz benne ültetni) meg még rengeteg féle talaj. Ha talajlakó halakat is akarsz akkor kerüld az éles szemcséjű talajokat mint a zúzalékok.


Ha táptalaj is lesz akkor először abból rakj oda ahova gyökeres növényeket szeretnél, kb 1-3 cm vastagságban. Erre jön valamilyen általános talaj ~5 cm vastagon. Majd elülteted a növényeket és feltöltöd az akváriumot. Jól tervezd meg mert utólag nehéz variálni. Pl: kihúzni nem lehet a növényeket mert a gyökerükkel felkavarják a táptalajt, így el kell vágd a talajnál s a gyökerét bent hagyd. Új növény ültetésénék is csak óvatosan.


Továbbá ha a világításod nincs meg legalább 0,5 W/L és ennek megfelelő növényzet akkor nem is érdemes táptalajozni. Hiába tápozol (és ez a folyékony tápokra is igaz) ha nincs ami és ahogy felszívja. Így csak az algákat tápozod.

2020. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a leendő növényaidtől és halaidtól függ. A homok is jó csak a világos annyira nem hozza ki a sötétebb halak/ rákok/ további garnélák színét. Amugy sügerekhez azt szoktak. A fekete vagy sötétbarna simára csiszolt kavics nekem bevált. (Csak éles szélű ne legyen a harcsák miatt mertgondolom akarsz vmilyen algázót)

2-3 mm-es a jó a nagyobb közé beül a trutyi ;)

Akármit is választassz a lényeg hogy nagyon mosd át és ne használj vegyszert!!!!

2020. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

A kövekbe nem lehet elültetni a növényt?

Vagy úgy nem jó neki? Csak mert még mindig a kosárkában van benne és abból ki kell venni ha jól tudom.

2020. márc. 7. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Hali! A szines kavics tényleg nem jó. De a növények nem attol pusztulnak. 2-3mm-es kavics az jó. Sztem tápozz. Nekem nincs táptalaj mégis ok mindem
2020. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kosárkából vedd ki
2020. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%
Igen, ki kell venni a kosárkából majd beleültetni a talajba. A túl nagy szemű talaj nem jó (megáll közte a mulm) se a túl apró (összetömörölődik). 1-3 mm körüli szemcseméretet keress és jól most át vegyszermentesen ahogy az előző is írta. Bár ,hogy el kelle ültetni az a növénytől is függ, pl: anubias-okat nem szabad elültetni; a hínárfélék is jobb szeretnek lebegni (vagy az aljára kerámiagyűrűt húzol s akkor lent marad de nem kell elültesd). Ilyenek alá nyilván nem kell táptalaj ahogy igénytelenebb növények (pl: hólyagos vizikehely, valisneria) alá sem létszükséglet.
2020. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2020. márc. 7. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!