Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Tanganyikai tüskés angolna...

A Tanganyikai tüskés angolna kijön az alábbi halakkal? Lehet őket egyedül tartani vagy csak rajban?

Figyelt kérdés
párduc csík 10 db, foltos páncélosharcsa 10db, 1 stendhal, 1 moszatevő márna, 5 számi algaevő márna, kb 20 neon, 10 ékfoltos razbóra és fogalmamsincs hány guppi, (próbálom elajándékozni az összeset de valahogy mindig elbújik pár es szaporodnak ha kell ha nem). Akva méret 150×50×60, sűrű növényzet, szűrés fluval fx6.
2020. márc. 7. 14:28
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Az apraját biztosan, ha most nem is idővel ahogy növekszik (40-45cm)egyre több halat tekint zsákmánynak. Sziklák, barlangok, bújók és homoktalaj az amivel kedvezni tudnál neki, no és 2-3 társsal, persze megfelelő méretű saját barlangra mindegyiknek szüksége lesz. Szerintem a neonokat, guppikat és razbórákat már 20-25cm angolna is simán levadássza éjszakánként.
2020. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Barlangok, bújok vannak és folyami homok a talaj, ezért gondoltam hogy jó helyük lenne nálam. De ha neon méretű halakat is megeszi, akkor lemondok róluk :( reméltem, hogy csak guppi ivadék méretűeket eszi. Azért köszi :)
2020. márc. 7. 16:24
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Annyit akartam még tanácsolni, hogy lámpaoltás után etesd. Talán érdemes lenne egy gyenge fényű reklámvilágítást beszerelni, hogy este megfigyelhesd. Felszínen lebegő növényekkel tompíthatod a talajra jutó fényt. Lehet, hogy a növényzetet is újra kell tervezni. Igazából nagyon nem összeillő halakat válogattál össze és ő sem illik a képbe. Talán érdemes lenne követni egy Tanganyika-tavi biotóp jelleget a többi halt pedig 2-3 akváriumba szétpakolni, vagy elajándékozni. Kérdés, hogy mit szeretnél, mert így nem tarthatod őket.
2020. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ne viccelj, mint írtam 40-45cm nagyra is megnőhet, akár 10cm halakat is zsákmányolhat felnőtt korában.
2020. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!