Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyökérszűrő -véleménye,...

Gyökérszűrő -véleménye, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Piszkálja a fantáziáját a dolog, már csak azért is, mert erre alkalmas növényekből 2 fajta is megtalálható a háztartásban.

Vitorlavirág:

[link]

Szobai futóka (kb. 6 percnél):

[link]


2020. márc. 8. 14:52
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Alapból sokfajta növény van ami szárazföldi (mocsaras közegből származik vagy csak magas a vízigénye, ilyen az édesburgonya is) és lehet tartani úgy ,hogy a gyökere az akvárium vizébe lóg. Akvagurun a “nem életképes víz alatt” (vagy álvizinövények) kategóriában van pár. De szerintem csak ezzel nem feltétlenül lehet megszürni a vizet vagy lehet de szegényes telepítés mellett. Mert ugye a halak ammóniát termelnek amit a baktériumok kell átalakítsanak nitráttá ami már sokkal barátságosabb N-vegyület a növények számára mint elődei.

Persze használhatod így a növényeket, sokat tudnak dobni a vízminőségen s az összképen de én nem merném csak erre rábízni a szűrést egy majdnem fullra telepített akvánál. Amúgy létezik ilyen “teknika nélküli” irányzat. Azthiszem “el natural” a neve.

Azt még hozzátenném ,hogy ne egy cserépből kiragadott példányt tegyél a vízbe mert ki fog rohadni. Vágj le hajtásokat majd ezeket vízben gyökeresztetve lógasd az akvába.

2020. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, az akvagurun olvastam én is, a YouTube-on pedig láttam több videót is.

Nem gondoltam kizárólagos "szűrőként" használni, inkább feldobni szeretném majd az akvát vele.

2020. márc. 8. 19:47
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Arra nyugodtan használhatod. Ártani nem ártasz vele, sőt! Csak ugye arra számítani kell ,hogy ha az akva lámpája alá nem férnek el akkor megtörténhet ,hogy a szoba fénye kevés lesz nekik. Ilyenkor kell nekik egy külön lámpa. A “Növényes akvaristák közössége” face-csoportban tudnak konkrét bevált módszereket mondani. Én nem szeretnék márkaajánlás szinten belekontárkodni az ilyesmibe mert egyrészt nálam pillanatnyilag napfénnyel van az ilyen megoldva (tetőablak közelében van az akva), másrészt erdélyi vagyok szóval nem biztos ,hogy nálam kapható az ami nálad igen ha Mo-n élsz.
2020. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így olyan mint egy kémiai szűrőanyag, pl mint egy szat gyanta. A vízcseréket lehet vele mérsékelni.

A biológiai szűrést nem váltja ki.

2020. márc. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. márc. 9. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!