Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegség jele lehet?

Ez milyen betegség jele lehet?

Figyelt kérdés

A hal száján kifehéredés látható. Többin semmi jele betegségnek. Szájpenészre vagy halpenészre gyanakszom, viszonylag friss halak. Hogyan cselekedjek, igényel kezelést? Ha igen, mivel kezeljem őket?


[link]


- 72 liter, szobahőmérséklet, Eheim PickUp 200, heti csere 30%

- 8db kolibrihal, 1db ancistrus harcsa


2020. márc. 8. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Immungyengeség miatt bekövetkezett kórokozó támadás. Maga a halpenész csak a tünet. Trópusi halat nem tartunk szobahőmérsékleten, mert az olyan, mint ha te ruha nélkül sétálgatnál kint télen.

És ne legyenek kétségeid afelől, hogy a többi is szenved, nyilván a leggyengébb betegszik meg leghamarabb.


A legfontosabb értelem szerűen egy 100 wattos fűtő, egy hőmérő, és egy 26 fokos víz.

És ha már ott jársz a boltban, akkor vegyél sera baktopur-t, de nehogy belocsold az akváriumba, mert lemérgezed az egész állományt!

(Remélem be lett járatva az akvárium, ment 3-4 hétig a halak érkezése előtt, hogy kialakuljon némi biológiai szűrés. Ezt a gyógyszer teljesen kiirtja, úgyhogy nem szabad az akváriumba önteni, csak végső esetben)

Szívjál le az akváriumvízből, azt kezeld a gyógyszerrel, (töményebben) és abba tedd át a halat naponta 2-szer negyed órára.

2020. márc. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én ezt értem de a kolibrihal nem trópusi hal, 16-22 fokig írják, de tóban is szokták tartani mert még a pár fokos vizet is át tudja vészelni. (ami a diszhal.info-n van hőfok megadva az köztudottan fals, fel lett cserélve a vietnámi kolibrihallal)


Az akvárium egy hónapig volt járatva rendszeres eledelszórással, majd még két hétig hogy csak az ancistrus volt benne, mivel külföldről érkeztek a halak és idő volt míg sikerült beszereznem őket.


Köszönöm a tanácsod, megfogadom a sera baktopuros kezelést, azt viszont nem egészen értem miért feltételezted több pontban is az állatok hanyag tartását...

2020. márc. 9. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

" nem egészen értem miért feltételezted "


Mert több ezer ilyen esettel találkoztam már.

2020. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
60%
Én uszonyrothadás tüneteit látom a szájpenész csak másodlagos, v kísérő fertőzés valószínűleg. 10NK-alatt kellene tartani erős szűrés mellett. Ez akár az utaztatás következménye is lehet.
2020. márc. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!