Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lenhetne pár kérdésem a...

Lenhetne pár kérdésem a halakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1, Kb mennyi egy átlagos 20-30 literes akvárium havi fenntartási költsége? Ebbe bele értem a halkaját, áramot, klór, stb ami a halnak kell. Levegőztető-vízszűrű van, lámpa nincs, melegítő nincs.

2, Guppik tényleg olyan gyorsan szaporodnak? Nem baj, csak kíváncsi vagyok. Mert úgy tudom h fel falják az utódjukat. Mármint megeshet. Kell akkor neki "fialtató"? Erre jó egy nagyobb befőttes üveg is? vagy be kell rendezni mint egy akváriumot? tehát levegőztető, növények stb.? Hogyan tudom ezt megoldani? Ti hogyan oldjátok ezt meg?


2010. júl. 25. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Miért nem tudtad így kiírni:

Lenne pár kérdésem a halakkal kapcsolatban (?) ???

2010. júl. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

- Kb mennyi egy átlagos 20-30 literes akvárium havi fenntartási költsége?

- Kb. tízezer forint.


- Guppik tényleg olyan gyorsan szaporodnak?

- Igen.



UI:

köffi - köszönöm

Kb - pontot kell rakni utána, mivel rövidítés

Átlagos szó után lehetett volna egy vessző.

stb után is pont kell

h - hogy

A "vagy" nagy betű (utolsó előtti sor)



A halakat ne tanítsad meg írni, mert belepusztulnak.

2010. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jóval! kevesebb mint 10e, talán pár ezer ha az áramot meg mindent beleszámítasz. Hisz, kakát nem kell minden hónapban megvenni, mert nem fogy el olyan gyorsan....persze ez a halak számától függ... :D

A guppyk tényleg nagyon szaporák, csak figyelni kell, hogy időnként frissítsd őket. Mert én annó kezdő koromba vettem egy párat aztán csak szaporodtak szaporodtak...a sokadik ívásuk már teljesen "nyomik/betegek" lettek (vérfertőzés). Ha már látod, hogy hamarossan megszül, különteszed egy másik akiba/üvegbe és ha megvannak a picik - látszik az anyán, hogy "üres" akkor kiveszed. Nem kell berendezned azt a helyet ahol van, úgyis hamar megnőnek. Persze lehet, ha akarod :)

2010. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Eddig sajnos egy normális válasz sem érkezett. Kezdem.

1. Halkajából, ha veszel egy 700 forintos pl. Sera lemezes tápot, az hónapokig elég, + egy kis fagyasztottat a változatosság kedvéért, ez így legyen 1000Ft/3-4-x hónap.

Klór kifejezetten nem kell a halaknak, pont a Sera aquatan-ra van szükséged, ami megköti azt, ez is 1000 Ft körül van és egy ekkora akváriumhoz elég akár 1 évre is. Havonta részleges vízcserekor ezzel kezeld a vizet. A levegőztető napi 24 órás üzemmel havi 3-400 Ft körül fogyaszt, teljesítményétől függően.

2. Egy nőstény kb 5 hetente hoz világra átlagban 30 utódot. Ekkora akváriumnál ne foglalkozz a nevelő akváriummal, mert a maximális létszámod olyan 20 körül van, többet nem szabad bezsúfolni. Ha mégis akarsz vele foglalkozni, akkor a befőttes üveg nem jó. Ugyan úgy kell levegőztető, a nevelő akvárium mérete is minimum 20-30 liter, aljzat és növények nem feltétlenül szükségesek, de sokkal jobb ha van, 2 hónap alatt nőnek meg, addig ne tartsd őket ingerszegény környezetben.

2010. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!