Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízkeménység teszt, melyiknek...

Vízkeménység teszt, melyiknek higgyek?

Figyelt kérdés

neptunossal 27 nk körülieket mérek

vettem egy jóval drágább jbl gh tesztet, azzal 12 nk

hogy lehet ekkora különbség?


2020. márc. 19. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
27 NK az egy mészkőhegység alján csurgó forrásvíz keménysége.
2020. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon reálisabb a 27.

Nem azt mondom, hogy mindenhol annyi, de nálam pl simán szokott annyi lenni, ez normális.

12 viszont túl alacsony, nem hinném, hogy az országban bárhol ennyi lenne az összkeménység.

Érdemes megnézni a helyi vízművek honlapját, nem közölnek e erről adatokat.

De az is egy irány érték, mire az 50 éves csöveken eljut hozzád, addigra minden esetben keményebb lesz. Kisebb nagyobb mértékben.

2020. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha belinkeled az ivóvíz szolgáltatód által közölt vízparamétereket, akkor nagyobb eséllyel tudjuk belőni, hogy melyik a hihetőbb. Az eltérés durva tekintve, hogy mindegyik német keménységi fokban méreget, vagy vmelyik teszt túl sokat pihent egy raktárban és kezd a reagens kifáradni, vagy mérési hiba.
2020. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elvileg 12-14 kéne, hogy legyen

csak ez kicsit furcsa, hogy az egyik teszt ennyit tévedne

2020. márc. 19. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a neptunos csepegtetős, és nem túl jó a csepegtetője, félre lehet számolni az üres buborékokat.

Másrészt az, hogy elvileg mennyinek kéne lenni, nem biztos, hogy túl sok jelentőséggel bír. A gyakorlat sokszor mást. mutat.

Átlagban amúgy 20 közeli szokott lenni, északi vagy dunántúli középhegység környékén több, Budapesten kevesebb.

2020. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De akár le is írhattad volna hol laksz, hátha van itt a közeledben akvarista, aki tud pontos számokat, vagy helyi fb csoportban érdemes kérdezősködni.

A 27 egyébként tényleg szélsőséges, de hozzám a Bükkből jön a víz.

2020. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Irányadóként érdemes a helyi vízmű adatait megnézni. Én is gyanítom, hogy a kettő között lesz valahol a vízkeménységed.
2020. márc. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Várpalotán én 21-es Gh-t mértem, JBL csepptesztel,

és itt is nagyon kemény a víz egyébként.

Az össz keménység a vízmű adatai szerint pedig 23nk°, godolom ők pontosabban tudnak mérni.

Egyébként azt vettem észre, hogy van itthon két fiola JBL -es gH tesztem, és az elsőnél úgy vettem észre, hogy a fej mellett is szivárgott a folyadék, nagyobb cseppek is lettek, ezt számolva pedig csak 18 csepp után váltott színt a tesztfolyadék

2020. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!