Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezeljem vagy sem a halamat?

Kezeljem vagy sem a halamat?

Figyelt kérdés
Ma reggel elpusztult egy halam. Amikor megtaláltam, lebegett, de úgy, mintha csak aludna, mert nem fordult az oldalára. Hasivízkórra gyanakodtam, de nem vok biztos benne, h az volt. Vettem sera baktopur directet, mert úgy láttam, h az izzófényű lazacom kicsit fel van puffadva. Társai jelenleg sajnos nincsenek (most tervezem a megvásárlásukat), tehát nincs összehasonlítási alapom. Amikor felkapcsolt a világítás, nem evett, csak lebegett, de kb. 20 perccel utána már rendesen evett és most is. Nem tudom, h beteg-e vagy sem. Szerintetek kezeljem vgay sem? Ha kezelem és nem beteg, annak lesz valami következménye?
2008. nov. 21. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
kezeld az előírtmennyiség felével, baja nem hiszem, hogy lehet. Ha meg a hal eszik rendesen akkor rendbe jön, csak etesd változatosan, lehetőleg naponta többsször pici adagokban.
2008. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yuda ***** válasza:

nem egészen érthető,mert úgy kezdted,hogy már elpusztult...aztán meg csak lebegett...arra következtetek,hogy most él és virul.


én azt mondanám,hogy ha egészségesnek látszik valami,eszik rendesen,úszkál,mint hal a vízben,akkor az: egészséges-figyeld még és akkor kezeld,ha valami furcsát tapasztalsz újra -most mondjuk azt,hogy ez egy szerencsétlen véletlen volt és egyszeri eset...egyenlőre :)

2008. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az egyik guppi elpusztult, a másik, egy pontylazac az, aki csak rosszul van.
2008. nov. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!