Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a Bettámnak?

Mi lehet a baja a Bettámnak?

Figyelt kérdés
Egész nap az akvárium alján fekszik, aztán néha néha feljön levegőért. Akkor fenn marad az akvárium egyik sarkában, majd újból lesüllyed.

2020. márc. 27. 12:01
1 2 3
 1/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Írd le a tartási körülményeket mint: mekkora az akvárium ? Vannak más halak is ? Ha vannak írd le pontosan fajonként. Szűrés (típus, márka, hogyan mikor tisztítod stb) ? Részleges vízcserék mikor mennyit ? Növényzet (fejlődik ? Stagnál ? Van lebegő/ úszó/ felszínre nyúló növény ?) ? Hány fokos a víz ? Mivel eteted és mennyit ? Vannak egyéb tünetek (színelváltozás, elálló pikkelyek stb) ? Mekkora az áramlás ? Milyen a dekoráció (a színezett kavicsból, műanyag cuccokból kioldódhat a festék ami mérgezést okozhat) ?
2020. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egy 10 l akvárium 26 fokos víz. Egyedül van a Bettám. Van még mű növény és kagylók az akváriumban
2020. márc. 27. 12:20
 3/22 A kérdező kommentje:
Hetente szoktam takarítani az akváriumot.
2020. márc. 27. 12:20
 4/22 A kérdező kommentje:
Pellet és az állatkereskedésben javasoltak valami vitamint. Azt adok neki
2020. márc. 27. 12:23
 5/22 Agonoize ***** válasza:
na itt már az az első problem,hogy 10 literben tartod.
2020. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De már 1 éve velem van. És még csak 2-3 napja csinálja ezt. Eddig egész nap úszkált. Nem tűnt hogy valami baja lenne.
2020. márc. 27. 12:34
 7/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Most ugye csak trollkodni támadt kedved miután elolvastál pár 2010-2012 körüli bettás kérdést ?

Na először is 10 liter semmire se jó. Bettának legalább 30 (ami a gyakorlatban 40) literes akvárium kellene, szívacsszűrővel (vagy akasztós szűrővel), dús élő növényzettel, 27-28 fokos pangó vízzel. Ezek után gondolom nem nehéz kitalálni ,hogy ammóniamérgezés+szűk hely a baja (mivel semmit nem írtál a szűrésről gondolom nincs semmi szűrésed). Illetve ha nem fedett az akva akkor egy megfázást is hozzácsaphatsz.

És hogy érted azt ,hogy hetente takarítasz ? Kiszedsz mindent s átmosod ?

2020. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Az ,hogy egy évig nem volt baja nem azt jelenti ,hogy jól is érezte magát. Szívós jószágok, szerencséd volt ,hogy ő egy évig bírta. A legtöbb már egy hónap után elkezdi a haláltusáját. Amúgy normál körülmények közt is legalább 2-3 évig élnek.
2020. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mikor megvettem úgy mentem be az állat kereskedésbe, hogy egy Bettát szeretnék és akváriumot. Azt mondták, hogy ha egyet tartok akkor ez teljesen megfelel neki. Én gondoltam csak jobban tudja, mivel ezzel foglalkozik. Aztán még ami kellett vettem bele. Követ, mű növényt, kagylókat.
2020. márc. 27. 12:40
 10/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Sajnos az eladók az esetek 99%-ban csak az eladáshoz értenek. Amúgy 1 év alatt nem olvastál utána a tartásának hátha tévedett az eladó ?
2020. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!