Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 45 belső szűrő mennyire...

Eheim 45 belső szűrő mennyire hangos? Ki mennyire elégedett vele?

Figyelt kérdés
Sajnos a mostani Claro 200 szűrő elég hangos a nano akváriumban. Éjszaka zavaró.
2020. márc. 30. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Abszolút nem szokott hangos lenni, a carlonak se kéne hangosnak lennie.

Nem ért hozzá az üveghez?

Vagy lehet, hogy régi, és kikotyogósodott a tengely.

Van egy nagyjából észrevehetetlen alap búgás, de ennyi. Biztos, hogy alvás közben nem zavaró.


A nagyobb kérdés az, hogy mire elég a 45-ös, a kis 1 decit se elérő térfogatú gyufásdoboznyi szivacsával, és szerény vízforgatásával. Tulajdonképpen ez a kérdés is csak költői... nem sokra!

Ha szűrő csere előtt állsz, megfontolnám, hogy inkább a 60-asat kéne venni.

Mármint ha én venném, akkor nem fontolgatnék, biztos, hogy azt venném, mert az a belépő szint, amivel elmegy egy kis aksi. A 45-ös kb arra jó, ha van 20 literben 2 db gömbmohád, amihez betettél 3 db törpegarnélát meg egy zebracsigát.

Ilyen kis víztömegnél extra nehéz stabilitást elérni, magadat szívatod meg, (meg persze az állatokat) ha még a szűrő kapacitással is nehezíted a dolgod.

Nézd meg a méreteket, ha hosszban befér a 60-as, jobb választás lenne.

2020. márc. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...amúgy ami a tengely kopását illeti, sajnos a pickup tengelye is acél, (bár a kerámia is kopik...)

így az se örök életű. Nekem eheimből egy sima vízpumpám van, a legkisebb 300 l/h-s van, hát mondjuk nem egy erőgép, de teszi a dolgát, most kb 3 év folyamatos üzemeltetés után még nem tapasztaltam olyan mértékű kopást, hogy hallani lehessen a hangján változást.


Ha lesz új szűrő, minimum 2 hétig járasd együtt a régivel!

2020. márc. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"a hangján változást."


Ez a hangot úgy kell érteni, hogy ha nem ér hozzá semmihez, és nem rezonál, akkor gyakorlatilag átlag emberi hallást alapul véve, kb teljesen néma.

2020. márc. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
30 literes az akváriumom csak. Ehhez megfelelő szűrő kellene Eheimben. Így tudom a 45ös jó hozzá. De egyébként ami van most azt is meg lehet szokni:) de úgy tudom az Eheim jobb minőségű, talán biztonságos ez a mostani szűrő is. Azért mégiscsak állandó áram alatt van..
2020. márc. 31. 12:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy db bettát tartok benne. Nem szereti az erős sodrást
2020. márc. 31. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, hát engem nem kell győzködnöd, van egy véleményem, nyilván az elmondottak semmit nem változtatnak rajta, innentől meg azt kezdesz a kapott infóval, amit akarsz.
2020. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár hónapja vettem a legkisebb Eheim Pickup-ot, aztán egy 160-at. Engem minden apró zaj zavar, ott van 1 méterre az ágyamtól az akvárium és tudok mellette aludni.
2020. ápr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!