Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaknak lehet adni csigát?

Halaknak lehet adni csigát?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van csiga evő hal, nekem is van.

Viszont valahol olvastam, hogy a többi halnak is lehet adni úgy, hogy csipesszel össze roppantom a csigát és utána adom nekik oda. Ez igaz?

Ha igaz bármelyik akváriumi hal megeheti?

És a csigát a házától meg kell, szabadítani vagy azzal együtt is ehetik a halak?


2020. ápr. 5. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint, a kertből szedett csingát? Nem minden hal eszi meg, egy csomó mocsok kerül az akváriumba, és a csigáknak vannak élősködői, amit szintén behurcolhatsz
2020. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kertből szedett csigát. Akváriumi csigát, túl szaporodtak és a csiga evők csak a kisebbeket eszik meg és nem tudok velük mit csinálni külön van legalább 100 csiga.

Bocsi elfelejtettem oda írni.

2020. ápr. 5. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ok, a mocsok ott is meglesz. A halak megcsipkedik a csigát, de egy csomó szervers anyagot ott fognak hagyni, ami szépen bomlik majd.


A legjobb, ha beledobálod a csigákat egy zacskóba, és kidobod a kukába, a halaknál maradj a normális kajánál. Szerintem több a macera a csigával etetéssel, mint a hasznon.

2020. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván az eszi meg, aminek a természetes étrendjében is benne van, vagy dögevő. Nem mindegyik fogja megenni.
2020. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerezz egy csigaevő csigát, az majd kordában tartja őket.
2020. ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pea puffer nevű hal kimondottan irtja a csigákat, de neki legalább 100 liter kell, és nagyon kevés más fajjal lehet együtt tartani. Leginkább csak magában szeret lenni. Nem ajánlom, ha jelenleg sok más fajta halad van, mert őket is bántani fogja.
2020. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!