Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt ajánlanátok egy...

Korjdjffjfjfjfjcjcjv kérdése:

Milyen szűrőt ajánlanátok egy ekkora kerti tóba?

Figyelt kérdés
van egy 5m3-es kerti tavam egyenlőre víz és szűrés nélkül. Egy ekkora tóba milyen szűrőt ajánlanátok, milyen szivattyúval ami tényleg kristálytiszta vizet eredményez

2020. ápr. 7. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy tó szakértő, nem tudok konkrét terméket ajánlani, de szerintem ahogy egy akváriumnál is, egy tónál hatványozottan igaz, hogy az összképet kell nézni, az egész rendszert, mi az ami terheli a vizet, mi az, ami rásegít a szűrésre, és ezen belül mit vállal a szűrő.

Tehát mennyi, milyen halakat terveztél, illetve mekkora "tömegű" vízinövényt.

Érdemes felkeresni kerti tavas csoportokat (akár fb-on) de az biztos, bárki bármit ajánl, azt úgy kell kezelni, hogy ahhoz mérten a halak és a növények mennyisége és aránya szakszerűen van tervezve.

(Pl egy nyári algásodás ellen 3-szor akkora szűrő kell, ha nincs part menti náddal egyéb árnyékoló növényzettel beültetve, hanem a teljes vízfelületet telibe bombázza a nap.)

2020. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10 aranyhal lenne benne. A mélyzónában 4 tő tavirózsa és hínárok, a sekély vízben hínárok és a mocsári övezetben pedig nád
2020. ápr. 7. 14:19
 3/7 A kérdező kommentje:
a mocsár zóna kb. 60cm széles. Elég ennyi nád, vagy ültessek a sekély vízűbe is
2020. ápr. 7. 14:24
 4/7 A kérdező kommentje:
??
2020. ápr. 7. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, előre leszögezem nem feltétlen lesz profi válasz amit adok, nem ez a szakterületem, csak saját tapasztalatot tudok mondani.


Ha teheted a nádat messziről kerüld a kerti tóban, mert úgy befogja nőni, hogy rettenet nehéz fizikai munkával fogod tudni csak kiszedni azt. Mi pont ma szedtük ki a miénket és a vontatókötelet kellett ráerősíteni több pontra, hogy autóval kihúzzuk, mert kézi erővel csak darabokban ment volna, és megjegyzem így is nagyon nehéz is mocskos meló volt..


A nád kezelhetetlenül elburjánzik és elveszi a halaktól az életteret.


Ezen kívül nagyon erősen ajánlok egy profi víztisztító, szűrő készüléket, ami menjen folyamatosan... Ha lehet, algaölő / halkímélő szert is tegyetek bele.


Halakból pedig oké, hogy legyen 10.. mi is annyival indultunk, csak aztán lett belőlük vagy 350, úgyhogy nyomatékosan mondom, hogy CSAK EGYIVARÚ halakat vegyél. Az, hogy melyik jobb, a hím, vagy nőstény, fogalmam sincs, nem értek hozzá, de ha egyivarúak, akkor csak b*zulni tudnak max, de szaporodni nem és ez lenne a cél.


Remélem tudtam segíteni!

2020. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. ápr. 19. 07:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomat javítanám. Közben jobban utánaolvastam a témának és olvastam, hogy algaölő szer csak a problémát kezeli, de nem előzi meg, és egy megfelelően megépített, megtervezett élővilágú tóban nincs rá szükség.


Elvileg ezekre van:


Növény legyen benne viszonylag sok, ez eleszi az algák elöl a tápanyagot és természetes úton tisztítja a vizet. Viszont évente ritkítani kell őket, pont azért, hogy ne burjánozzon el, (amire nem csak a nád képes) ami munka.


Legyen benne sok vízibolha, ami eszi az algát.


Viszonylag kevés hal, mert a sok hal az sokat "kakil" és eszi az algaevő vízibolhákat.


Ezen kívül a tó legyen árnyékos, kevésbé napsütötte helyen, mert a verőfényes napsütés nem csak az algáknak kedvez, hanem felmelegíti a vizet, aminek következtében kisebb lesz az oldott oxigénszintje, a halak rendszeresen feljönnek majd levegőért és a víz is gyorsabban párolog, több pénz lesz pótolni azt hosszabb távon. Tehát árnyékolás mehet neki. Mi épp most ültetünk nem lombhullató fát a tó mellé, hogy árnyékoljon, de az egy idő lesz, míg kinő, így vízililiom is szóba jöhet, ami árnyékol, de természetesen ezt is ritkítani kell idővel.


A hínár meg oxigént is termel.

2020. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!