Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1-2 napig nem megy a külső...

Ha 1-2 napig nem megy a külső szűrő, meghalnak benne a baktériumok?

Figyelt kérdés
(A beszívócső része is levegőn van)

2020. ápr. 7. 10:04
1 2 3
 1/21 V. Hélix ***** válasza:
73%
Igen
2020. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Kisebb agyfszt kaptam a napokban, borult a rendszer.

- eltörtem a kifolyó tölcsér száját, nem gondoltam bele, hát úgy hagytam.

- egy hal megvágta rajta az uszonyát, elkezdett penészesedni.

- a kifolyó tölcsér törött részét bevontam szilikonnal, és mivel két nap a száradási idő, leállítottam a külső szivattyút, és úgy hagytam. Szerencsére a kérdés kiírása óta eltelt 3 óra, ennyi idő alatt inkább levágtam a csőről a kifolyó tölcsért és a csupasz csövet bedugtam a vízbe, hogy ne haljanak meg a baktériumok a szűrőben.


- a cső felkavarta a nagy áramlással a talajt, megugrott a vízben minden érték nagyjából, be van zárva minden, nem tudok hirtelen tölcsért venni.


- malachit zölddel karanténoznom kell a halakat.


Nagyszerű.

2020. ápr. 7. 13:00
 3/21 anonim ***** válasza:

Úr isten, ne karanténozzál meg ne gyógyszerezzél semmit, egyszerűen ne etess pár napig, akár egy hétig se, meg cserélj 1-2 naponta 10% vizet.

Azért ezt nem kell túldramatizálni.

Meg egyáltalán, milyen tölcsér? Egy darabka műanyag csövet is rá lehet húzni, kifurkálod, kész az esőztető. A végét betekered szigszalaggal.

Ezerszer nagyobb problémát generálsz saját magadnak!

2020. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem hagyom úgy, mert nagyon ronda, ahogy lóg ki a cső az akváriumból, sokkal esztétikusabb az eldugott csőre rejtett kis üveg tölcsér. Erről beszélek. [link]

Attól, hogy nem értesz hozzá vagy nem láttál még ilyet, az egész konstrukciót ne szóld le. Megnézel egy igényesebb akváriumot, főleg növényeset, lesz benne kifolyótölcsér. Ráadásul a cső gumiból van, ami a vízben vetemedik és keményedik, aztán tönkremegy, az üveg kifolyócső meg nem.


Meg te szigszalagot tennél be a vízbe? Kiázik. Nem is értem.

2020. ápr. 7. 13:17
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy hagy úgy, azt mondtam, hogy ne dramatizáld túl, ne vágd haza ámokfutással az egész akváriumot, ideiglenesen nem az esztétikum a lényeg, hanem hogy ne irtsd ki az állományt!!!

Attól, hogy nem értesz az akvarisztika alapjaihoz, még lehetne benned némi alázat a hobbi iránt, és lehetnél nyitott arra, hogyan élje túl a rendszer ezt az állapotot. Nem malachit zölddel, mint egy félkegyelmű, az biztos!

Szigszalagból meg bizonyítottan nem ázik ki semmi , nem hogy 3 nap alatt, amíg rendeződik a dolog, hanem 3 év alatt se.

2020. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerinted a nagy akvariumba akartam folyatni a malachitot??
2020. ápr. 7. 13:50
 7/21 A kérdező kommentje:
Kér halam penészes, bár ez az eredeti kérdés szempontjából lényegtelen...
2020. ápr. 7. 13:59
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha tevenyereggyártó és narvál is itt lesz, és azt mondják, hogy hülye vagyok, amiért két halat karanténba teszek, elfogadom, de ez erős gondolat volt tőled.
2020. ápr. 7. 14:04
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem annyira erős, mert abban igazad volt, hogy "ez az eredeti kérdés szempontjából lényegtelen".


Eddig ugyanis szó nem volt 2 halról, 1 db-ról tettél említést, és azt még rá lehetett fogni mechanikai sérülésre.

2 halnál, és mind a 2 megsérült, és egyik immunrendszere se volt elég erős ahhoz, hogy egy ilyen balesetet minden további nélkül megússzon, több, mint elgondolkoztató!


Majd teve, meg narvál gondolkoznak rajta helyetted, mitől lesznek penészesek a halak.

2020. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kicsim, 10 éve megvan az akvárium, most először fordul elő penész, ahogy most először volt benne törött üveg 2 hétig, rakd össze a kettőt. Penészgomba egyébként is benne van minden vízben,, a nyálkahártya sérülésével támad. Nem értem, ha többes számban írtam végig honnan veszed hogy egy halról van szó. Nincs neked most távoktatás vagy valami?

Hozzáértőknek: 250 liter/ gurámi pár, géb pár, 3 db guppi. Dús növényzet. No3 10 ppm, no2 0 körüli, ammonia nincs. Ph8, gh rendben van, cl 0.2 ppm. Szures bivaly kulso szuro, ezek szerint nem oltem meg a bacikat. Vilagitas 13 ora/nap ket fenycsovel vegyes fennyel pluszba. Az egyik guppi vágta meg magát, meg az az egyik gurámi farka olyan.

2020. ápr. 7. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!