Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélarács vs mulm kiszűrése?

Garnélarács vs mulm kiszűrése?

Figyelt kérdés
Mivel szaporodnak a garnéláim, hálót tettem a beszívócsőre, de így felgyülemlett a mulm. Csináljak valamit ezzel, vagy kössek kompromisszumot? Dús a növényzet, szóval lehet, hogy megélnének a kis garnélák rács nélkül. Van valakinek ezzel tapasztalata?

2020. ápr. 9. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Rács nélkül is lenne mulm. Főleg, hogy dús a növényzet. Úgyhogy biztos, hogy nem attól van, már csak azért sem, mert a szívóerő elhanyagolható tényező az áramlás tekintetében, a tolóerőhöz képest.


Aljzatporszívózni kell.

Csak egy kicsit technikás a dolog, trükkösebb mint alap esetben garnélák nélkül.

Tehát a rendszeres részleges vízcseréket úgy csináld, hogy a csőre húzol egy tölcsért, és azzal pásztázol az aljzat fölött, kicsit felkavarva azt. Keres róla videót.

Sokan csinálják, hogy fél literes pet palacknak levágják a végét, és a menetes rész húzzák a csőre. Ez a tölcsér.


Garnélák esetében meg kell rá valami bot, vagy pálca, vagy a másik kezedbe valami terelő, amivel elkergeted a garnélákat , hogy ne szívd fel őket.

De amúgy nagyjából menekülnek ők maguktól is, szóval nem olyan bonyolult, mint amilyennek hangzik.

2020. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Csináltam, csak reméltem, hogy van valami más megoldás. :/
2020. ápr. 9. 19:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez az akvárium velejárója, nem csak a garnélásoké.

Ideiglenes aljzat nélküli akváriumokban meg lehet úszni, de amúgy, áramlástól, dekorációtól függően ritkábban vagy gyakrabban, de ezt minden akváriumnál kell csinálni.

2020. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!