Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kérdésem a következő, van...

Baliga33 kérdése:

A kérdésem a következő, van egy 110-31-32cm es akim ami 100L. Ebbe milyen együtt tarthato halakat lehet rakni? Max 9-12db szeretnék és ne legyenek nagyobbak 9-12 cm nél és legalább az ancikon kivül 3 fajt.

Figyelt kérdés
Cripto és ludwigiák növények vannak, gyökér, kő. ami érdekel az molly, tetra stb.

2020. ápr. 10. 12:27
 1/7 A kérdező kommentje:
a szürő az pedig egy internal power filter resun sp-1100L
2020. ápr. 10. 12:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Neonhalak, guppik
2020. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Anciból mehet egy max kettő de akkor párban legyenek (ha nem tudod megkülönböztetni a hímet a nősténytől akkor egy elég). Alulra mehet egy corydoras harcsa raj, 6-8 példány (ők szinte akármilyen más hallal tarthatóak). Középre mondjuk valamilyen neonhal féleséget vagy más pontylazacot (a magasabb testűekből sokan hasonlítanak a fekete tetrákra, pl: lángvörös pontylazac, fantomlazac stb). . Felülre egy csapat baltahasú lazac/ szekercelazac mehetne. Ezekhez a halakhoz érdemes lenne vizet lágyítanod kb 10 nk vagy az alá.

Ha nem tudsz/ akarsz vízlágyítással foglalkozni akkor tarthatsz elevenszülőket, érdemes csak hímeket tartani. 6-10 hím guppi és platti is jól tud mutatni. Sokféle szín és formaváltozatuk létezik. Xifó és molly féléknek is elvileg elég 100 liter de én azt mondom ,hogy velük inkább 200 litertől lehet látványos csapatokat összerakni. Nettó 100 literbe max 4-5 mehet már amelyiknek elég.

Vagy akár igénytelenebb, kisebb testű dániókat, márnákat, razborákat is tarthatsz. Nem mindegyik igényli a lágy vizet.

2020. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem rossz a 9-12 hal...

A többi nem áll össze!

Ne legyenek nagyobbak 9-12 centinél, ez oké, nincs is 300 litered, 100 l messze nem 9-12 cm kategória.

Sokkal inkább 3-4 cm-es kategória.


Na most ami ilyen kis hal, az rajhal. Tehát 8 db az alja. Esetleg kompromisszumosan, ha olyan faj, ami nem igényli annyira a rajt, akkor 6 db.

Már 14-nél tartunk, és meg is érkeztünk az akvárium kapacitásának a végéhez.

Tehát: Az ancin kívül nem minimum 3 faj, hanem maximum 2!


Az említett elevenszülők háremben tartandóak, az az elején kisebb egyedszám. Ezzel 2 probléma van.

Említetted a mollit. Én meg még hozzá teszem a xifót. Na ezt a 2-t el is felejtheted.

Ami nálad számításba jöhet, az a guppi, meg a platti.

Vagy az egyik, vagy a másik, mert ha mindkettő, annak a szaporulatát garantáltan nem fogod tudni kezelni.

Azzal ugyanis valamit kezdeni kell. Mivel nagyobb ragadozó nem lesz benne, ami kordában tartaná a túlszaporodást. Illetve beltenyészethez is vezet.


1 db ancit tartanék, mondjuk egy hímet, mert az impozánsabb, viszont ha csak 1 db, akkor marad az aljzaton még hely, mondjuk 6 db páncélosharcsának.

És 10 db valamilyen színes pontylazac félét.


Vagy teljesen elhagynám az ancit, (úgyse eszik algát, csak rövid ideig,) meghagynám a 6 páncélost, fölé meg tennék mondjuk 8 neont, vagy hasonló pontylazacot, pl fantomlazac, vagy serpa, ilyesmit, plusz a legfelső szintre 8 dániót. Így lenne 3 raj.


És most jön a legfontosabb rész!!!

Ez az egész csak elmélet, mindaddig, amíg alkalmatlan a szűrésed!!!!

Rákerestem erre a szűrőre, az a nagy henger tök üreges, a henger falát pár mm vastag szivacs akkotja.

(Meg van benne valami műanyag semmire se jó hulladék, zárójelbe se érdemes megemlíteni)

Ha azt a szivacs nettó térfogatát nézem, lehet is tán vagy másfél deci.

Abban kb annyi nitrifikáló baktérium tud megtelepedni, ami mondjuk 8 db neonhal végtermékét tudja lebontani.


Szóval kéne egy 3-szor ekkora nettó szűrőtérfogattal rendelkező szűrő, utána lehet beszélgetni halakról.

2020. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy esetleg nem tudom az mennyire opció, hogy kiszednéd a szűrőből azt a sok értelmetlen vackot, és az üres részt feltöltenéd minőségi szűrőanyaggal. Pl matrix trop.

Csak az meg jóval tömörebb, pláne ha beérik, jól eliszaposodik, az olyat fojt a szűrőn, (amúgy is csak 500 l/h) hogy meg se fogja tudni mozdítani a vizet.

Hát nem tudom, őszintén szólva én tennék bele még egy szűrőt. 100 litert a legjobb szűrőkből is csak kevés belső tud megszűrni. Ez meg messze nem a legjobb.

Ezt rendbe kell tenned, mielőtt továbblépsz, mert ennek így csúnya vége lenne!

Még jó, hogy előre kérdeztél.

Csomóan jönnek ide olyankor, mikor már nincs mit tenni.

2020. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a vállaszokat,a szürőt pedig rám tokmálták a boltban mikkor vettem sajnos,de meg is rendeltem a külső szürőt ami 200Lhez valo remélem igy jobb lesz ,mostanig igy volt üzemelve az aki már 3 honapja halak nélkül ,a külső szürővel mennxit várjak mig jöhetnek a halak?
2020. ápr. 10. 16:18
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“a külső szürővel mennxit várjak mig jöhetnek a halak?”


Legalább 3 hetet s akkor betelepítheted az első fajt. Egy hét múlva a következőt s így tovább. Rendszerint talajlakókkal szokás kezdeni.

2020. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!