Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Átállás lágy vízre?

Átállás lágy vízre?

Figyelt kérdés
Növényes akváriumom van, most tervezek hozzá venni co2 reduktort és ro készüléket. Az élővilágot eléggé sajnálom viszont, mert ez elkerülhetetlenül is ph változással jár. Vannak csigák, rákok, azért nem akarom kivonni a kalciumot a vízből. Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogy lenne így a legkíméletesebb az átállás, és mi az a kh, gh szint, amit meg kéne céloznom?
2020. ápr. 14. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem inkább itt tedd fel ugyanezt a kérdést, Viktorék biztos tudnak segíteni.

2020. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tag vagyok ott is, meg a low-techben is, csak nem merem felvállalni, hogy nem értek hozzá :D
2020. ápr. 14. 14:14
 3/8 Skid05 ***** válasza:

Ha jól rakom össze és csak gerinctelenek vannak akkor ezt egy kis méretű üvegre saccolom, amibe – amennyiben csak ebben használnád – nem a megéri kategória az RO.

Ami a keménységet illeti: Milyen rákok? Milyen növények? Milyen a jelenlegi vized (kH, gH)? A kH és GH esetében az élőlények igénye legyen a mérvadó.

Amúgy nyugodtan vállald fel, relatíve friss akvarista a tagok 80-90%-a, nem is oly rég még kezdő volt a nagy részük. Maximum megköveznek, de amilyen drágák a dekorkövek az akvarisztikában, még jól is kijöhetsz belőle ;)

2020. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vannak gerincesek (guppik), 60 liter.
2020. ápr. 14. 19:22
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. azóta tájékozódtam, a csigák kh igényét vettem mérvadónak, ehhez igazítom a lágyítást.
2020. ápr. 14. 19:24
 6/8 A kérdező kommentje:

rákok: red cherry, és vadas, 40 darab. csigák: két nyúlcsiga, 3 sisakcsiga, 1 zebracsiga. gerincesek: 2 algázó géb, 4 guppi. a víz jelenleg 21 összkeménységgel, és ebből (rég mértem, de legutóbb 17 nk volt) kh keménységgel működik. a növényfajok: alternanthera (ebből többféle van), bacopa fajok, anubias, békatutaj (ez haldoklik sajnos), staurogyne. ezek jól megvannak a kemény vízben, kivéve a békatutajt, annak alulról lerágják a csigák a leveleit, és a rágott helyeken nyomban el is kezdenek rohadni. a héten érkezik ezekhez hirsuta, 1-2 új vörös növény és Myriophyllum guyana. tropical fish féle tápok jönnek a növényekkel együtt és gyökértabletta. szóval még új vagyok ebben a szakmában, de lelkes:)


gondoltam, nem lenne olyan rossz ötlet elkezdeni lágyítani, az lenne a tervem, hogy minden héten +20% lágyított vizet teszek hozzá, amíg el nem érem a kívánt keménységet. egyelőre még nem tudtam meghatározni, hogy mi is lenne az a keménység.

2020. ápr. 14. 19:29
 7/8 Skid05 ***** válasza:

Ami a faunát illeti egyedül a gébek miatt érné meg levinni pár nk-t, ami meg a flórát illeti nyilván minél lágyabb annál jobb, észszerű keretek között egy 5 kh 10 gh vállalható a meszes házúaknak is gáz mellett is és a gáz sem megy pocsékba. Magam részéről nem vagyok egy gázhívő, a lowtechet jóval természet-közelibbnek ennélfogva szebb kihívásnak ítélem. Továbbá ha még korábban nem volt dolgod gázzal akkor fauna mellett csak erős elméleti rákészüléssel javaslom, kezdetben minimális beoldással kitapasztalva hatását a vízkémiára.

Viszont az is kétségtelen, hogy a hirsuta hisztizni szokott gáz nélkül (ez sem véletlen, lásd egyensúlyi co2 vs ártéri növények) … bár ha a stau és az az alter jól megvannak most is akkor egy próbát lehet megér csak lágyítással. A 20%os heti cserét az elérni kívánt keménységre beállított vízzel csináld, mint azt írtad is.

2020. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
látod, beletaláltál, pont az a kettő hisztizik. a stau rendben van, ha nem teszem közvetlen fényre, de ha fényre kerül, agyon-vissza lyukad és bomlik. az alternanthera csak simán hullajtja a leveleit.
2020. ápr. 15. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!