Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Légpumpa, fűtő kötelező?

Hellobello23 kérdése:

Légpumpa, fűtő kötelező?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy trópusi növényes 100 literes

akváriumba (nem túl sok hallal) persze szűrés mellett szükséges egy a légpumpa meg fűtő?

Mert ez a kettő az amit sok helyen, akár profibbaknál nem látok. Vagy a fűtőt a külsőszűrőbe rejtik?

Előre köszi a válaszokat!



2020. ápr. 15. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Semmi nem kötelező. Ha a szobahőmérséklet megfelel a halak által megkívánt átlagértéknek, akkor külön fűtés nem kell. Ha van szűrés, ami egyben mozgatja is a vizet és megfelelő a növényzet, akkor külön levegőztetés sem kell.
2020. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 V. Hélix ***** válasza:
84%
Ahogy előttem írták, ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt nem kell légpumpa. Fűtő akkor kell, ha az átlag szobahőmérséklet nem elég magas a hal igényeinek.
2020. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Trópusi akvárium lévén, igen ritka az, hogy megoldható legyen fűtő nélkül. Főleg egy őszi tavaszi átmeneti időben, amikor napközben már elég meleg van, ezért nem szívesen fűtöd az egész házat 26 fokosra a halak miatt.

Talán jobban elrejtik a "profik", növények mögé, ilyesmi.

Külsőbe nehéz elrejteni, mert a vezetékét nem tudod kivezetni a szűrőből.

1-2 nagy dobozos belső szűrőnek van olyan kialakítása, amibe bele lehet tenni egy fűtőt.

Illetve ha kívülre akarod tenni, akkor még olyan van, hogy külső szűrőnek a csövébe lehet beépíteni.

Én ezeket a beépített dolgokat nem nagyon szeretem, jobb ha könnyebben mobilizálható, és független.

Mert ha elromlik, akkor a szűrőt is szét kell szedni.

Meg nem mellesleg kétszer annyiba kerül mint egy hagyományos.


Légpumpa nem kell, a szűrőnek se kell föltétlenül bubit fújnia. Az O2 nem a buborékok beoldásából van, ahhoz teljesen más rendszer kéne.

A felszínen történik a gázcsere (O2/CO2) a bubi felszíne ehhez csak kis mértékben járul hozzá.

Az igazi ereje a vízfelszín megtörésében van, de azt egy erős hullámzás is meg tudja csinálni.

2020. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Én egyiket sem használom. Légpumpát az előttem leírt ok miatt, mert némileg mozog a vízfelszín, meg a növények is termelik az oxigént. Max éjjelre lenne érdemes használni. Fűtést meg azért nem, mert az akvárium felett lévő függesztett világítás is simán fűti a vizet.
2020. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%

“Trópusi akvárium lévén, igen ritka az, hogy megoldható legyen fűtő nélkül. Főleg egy őszi tavaszi átmeneti időben, amikor napközben már elég meleg van, ezért nem szívesen fűtöd az egész házat 26 fokosra a halak miatt.”


Nem minden trópusi halnak kell 26 fok. Sok pl: dél amerikai folyókból, patakokból származó pontylazacnak és harcsának elég 22 fok is ami kb átlag szobahőmérséklet + a növényes akvák lámpái sokszor rápakolnak +1 vagy 2 fokot ha nem többet. Tehát megoldható fűtő nélkül is csak nyilván nem bettát fog tartani az ember.

2020. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem értek egyet!

Átlag pontylazacnak pont nem elég a 22 fok, sokkal egészségesebb 24!

És amennyit egy világítás fűt, annak a nagyját a párolgás el is veszi, mert minden ami párolog, az hűl.

Ezt tovább erősíti , ha nem zárt tető, hanem az említett függesztett világítás, illetve a példában szereplő dél-amerikai stílus, mert azokhoz a halakhoz szintén nem egészséges fotonágyút alkalmazni, mert inkább szeretik az árnyékosabb akváriumot.


Mindent összegezve, egy jól felszerelt komplett 100 literes akvárium, növényekkel, állatokkal , életképes technikával, simán megközelíti a 100.000 ft-ot.

Egy fűtő 5000 ft, ráadásul a leglassabban amortizálódó technikai felszerelés, nem jellemző a meghibásodás, karbantartást se igényel.

Ha valóban olyan meleg az akvárium vize, az üzemeltetése se kerül egy fillérbe se, hiszen hőfokszabályzós, tehát ha elég meleg a víz, akkor nem kapcsol be! Tehát egy egyszeri 5000 ft-ról van szó, egy akár évtizedig fennálló rendszerbe!


Aki ezen az 5000 ft-on akar spórolni, és milliméterre kimérni, hogy vajon ad majd e elég meleget a világítás, vajon hány hónappal, évvel rövidítem meg az állatok életét a hőmérséklet határértéken tartásával, vajon mennyire kockáztatom az egészségüket, ha valami miatt probléma adódik a lakás fűtésével...

annak egyszerűen nem való ez a hobbi.


Többet lehet spórolni egy jól megválasztott , és egymáshoz illő technikával, egy nem túlárazott szűrővel, egy olcsóbb aljzattal, egy világításhoz belőtt növény választással. 10.000-ek mehetnek rá rossz döntésekre.


Persze, össze lehet rakni nagyon spórolósan is egy akváriumot, én se mondtam, hogy kötelező lenne a fűtő.

Csak ha nincs, akkor alapból direkt hűvösebb vizet bíró halakat kell keresni, mert egy átlag trópusi díszhal az pont nem ilyen!

Nem bettát nem lehet így tartani, hanem az átlag dél-amerikai, délkelet-ázsiai díszhalak mondjuk 80%-át nem lehet így tartani.

(És itt tartás alatt nem azt értem, hogy kísérletezzük ki, mi az amit még épphogy kibír az állat, hanem ideális feltételeket)

2020. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Léteznek külső szűrők, amikbe eleve van hely a fűtőnek. Mielőtt szűrőt veszel, nézz utána, melyik típus ilyen.
2020. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6

Jó, abban igazad van ,hogy túloztam a “ sok” szóval, valóban inkább 24 fok az átlag. De a lényeg ,hogy fűtő/ levegőztető nélkül is lehet akvarizálni csak kicsit kifinomultabban kell megválogatni a flórát s faunát.

2020. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 soma9111 válasza:
A vízmelegítő nem is fogyaszt? csak akkor ha nem éri el a víz a megfelelő hőmérsékletét, és be kapcsol a szerkezet? 😮
2021. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#9


Léteznek un. “fix fűtők” amik addig melegítenek míg áram alatt vannak. De az átlag akváriumi fűtők nem ilyenek hanem csak akkor kapcsolnak be ha a beállítottnál hűvösebb a víz. S áramot is csak ekkor fogyasztanak, mert hát csak ekkor mennek.

2021. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!