Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem ajánlott természetes...

Bencekemence kérdése:

Miért nem ajánlott természetes környezetből élőlényt elhozni?

Figyelt kérdés
Arra, gondolok, hogy esetleg a Tiszából elhozok füzéres süllőhínárt és a saját tavamban nevelem tovább. (De ugyanez kifogott állatokra is vonatkozik,[béka, kagyló, magasabb rendszertani kategóriájú élőlények stb.]) Csak fertőzés vektorként játszhatnak?

2020. ápr. 17. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ajánlott mert megszokhatták már az ottani világukat, de bajuk nem lesz nálad se. Barátnőmnek is a Tiszából, Dunából volt hala, de semmi baja sem történt.

A békáról annyit, hogy elég baljós az etetése + ha 1-et fogsz egyedül lesz, ha meg kettőt (és nincs szerencséd)párosodni fognak és tele lesznek ebihalakkal ami pedig azért rossz mert ha későn rakod ki őket képtelenek lesznek hozzászokni ahoz, hogy mindenhonnan veszély leselkedik rájuk. Ha pedig hamar szintén nem élik túl, mert még túl kicsik ahoz, hogy egyedül védekezzenek.

Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredett, remélem tudtam segíteni :)

2020. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
FOLYAMI hínárt ne akark TÓBAN nevelni! Keress tavi növényeket.
2020. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert soha még jó nem sült ki abból, ha az ember okosabbnak hitte magát a természetnél. Lehet, hogy csak évtizedek múltán, de mindig megbosszulta magát, ha valamit áttelepített.
2020. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak, én őshonos halakat akarok tartani. (tartok is, csak ennek a hiedelemnek a végére akartam járni, hátha tud valaki impozáns érvvel indokolni)Nem mellesleg a megbosszúlja dolgot nem teljesen értem, ez ilyen deizmushoz hasonló? xd
2020. ápr. 19. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!