Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Agresszív endler guppi. Mi...

Agresszív endler guppi. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

3 hím endler guppi él együtt egy hím guppival. Lakik még mellettük egy csapat garnéla és csiga. Azt vettem észre, hogy a három endler guppi rengeteget üldözi egymást, az egyikre különösen rászálltak. Neki folyton elmegy a színe és befeketedik a szeme, ahogy stresszel. Nem szeretnék nőstény egyedeket, szaporulatot meg végképp nem. Nem tudom, hogy hogy tudnám megoldani, hogy békében meglegyenek. Vegyek még melléjük hímeket, esetleg a zaklatottat vagy a többit vigyem el innen? Ma beszereztem egy csapat törpe kalászhalat. Érdekes volt megfigyelni, hogy őket teljesen békén hagyják, csak egymást zaklatják. Ha valakinek van ötlete, hogy hogy teremtsek békét, szívesen fogadnám.


70 literes akvárium, nettó 50 liter vízzel. Szűrés 400 l/h külső szűrő, növénytápozok, a víz elég kemény. Az ammóniával meg a nitráttal eddig nem volt gond.



2020. ápr. 21. 21:11
 1/4 anonim válasza:
Több hímet nagyon nem ajánlanám hogy vegyél endler nőstényt lehetne vagy elajándékozni a guppit
2020. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy hímeket csapatban lehet együtt tartani, és nem lesz baj.
2020. ápr. 21. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, általában nem szokott problémát jelenteni, de akvarisztikában nincs pontos recept, csak a kockázatok mértékét lehet megsaccolni.

Én is azt javasolnám, hogy több hím, és több növény!


Ha van karantén akváriumod, rakd át oda a régi hímeket , kivéve a bántalmazottat. 2-3 napra.

Az akváriumba tedd bele az új hímeket, attól függően a létszámot, hogy többi halból mennyi van.

Meg növényt is vegyél, azt meg attól függően, hogy milyen erős a világításod, mi marad meg, meg méretben is jó legyen.

2-3 nap alatt megszokják az újak a helyüket, utána mehetnek vissza a régiek. Aztán meglátod.

Ez se pontos recept, de működhet.

2020. ápr. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként egy műanyag láda is jó pár napra, ha nincs másik akvárium. Csinálj az akváriumban egy 50%-os vízcserét, és a leszívott vízzel töltsd fel a ládát, vagy másik aksit, azt kiegészítheted csapvízzel.

És abban a 3 napban ne etess egyáltalán a másikban, mert oda nem tudsz tenni beért szűrőt. Abban a 3 napban cserélj naponta 20% vizet.

2020. ápr. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!