Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valóban lesznek kishai?

Valóban lesznek kishai?

Figyelt kérdés

Kaptam pár endler guppyt és állitólag ez "ikrás" is

Valóban így lehet?

Érdemes külön rakni? Egy befőttes üvegbe tudom max csak félek hogy baja lesz abban

Kép a halacskáról:

[link]



2020. ápr. 27. 17:23
 1/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Minden elevenszülőre igaz ,hogy ha hímek és nôstények együtt vannak akkor abból szaporulat lesz, jellemzően 3-5 hetente szülnek. Ezért ajánlott csak hímeket tartani vagy vegyes csapatnál egy hímre 2-3 nőstény jusson. Ha van sűrű növényzet s nincsenek egyéb nagyobbacska ragadozók a szülőkön kívül akkor biztosan megmarad pár kishal akkor is ha nem rakod külön a nőstényt. Ha külön rakod akkor léteznek direkt elevenszülőknek gyártott “szülőketrecek”.

Befőttes üvegbe ne rakd külön. Ha nagyon külön akarod rakni akkor szerezz be egy 25-30 liter körüli akváriumot szivacsszűrővel, fűtővel, némi növényzettel stb. Abba neveld a kicsiket. Ha most nincs ilyened akkor ne foglalkozz vele különösebben, úgyis újra szülni fog kb 4 hét múlva.

2020. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Erik.-.vagyok ***** válasza:
0%
Nem lehet ikrás mer elevenszülő max terhes. De szerintem ez nem az a hasa se nagy meg amúgy lehet hogy kell neki 3 hét vagy pár hónap de lehet hogy nem is terhes
2020. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erik te inkább ne szólj halas témába bele, mert láttam a mostani kérdésed, baromira nem értesz a halakhoz...


Kérdező, ne rakd befőtes üvegbe az nem jó, mindenképpen rendes felszerelt akva kell neki, de szerintem felesleges külön rakni úgyis 4 hetente szülni fog és gyorsan túlnépesedik az akvád.

2020. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elevenszülők valójában ál-elevenszülők. Ott van benne az ikra...
2020. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell különrakni, minek raknád külön?

Halálra stresszeled, "szülőszobával" is csak stresszeled, korai szülést eredményez, és semmi értelme.

Nem emberek, hogy minden egyes utódra annyira kéne vigyázni. A természet azzal biztosítja a fennmaradásukat, hogy 1000 utódból 1 éri meg az felnőtt kort.

Egy akváriumban még ha van is többi hal, ami megeszi a kicsiket, még akkor is viszonylag védett helyen vannak.

Így is lesz bajod vele idővel, hogy hova tedd a szaporulatot. Ha az összes utód megmaradna, fél éven belül kéne vagy 25 db 100 literes akvárium.

Majd szül ha akar. Legyen sok növény, hogy ne stresszeljen, ennyi a dolgod.

Majd ha maradnak utódok, azok között szelektálni kell, hogy ne legyen túlszaporulat, és beltenyészet.

2020. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szelektálva lesz mert keresztfiam 2 hete járat egy akváriumot természetesen még hal nélkül

neki gondoltam adni belőle

és igen ezzel pl még én is tisztában vagyok hogy nem eleven szülők mivel ikraként jön világra és "születés" után pattan szét a burok :) de azért köszönöm a téves kioktatást :D

2020. ápr. 28. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Remélem az is feltűnt, hogy a "kioktatás" nem neked szólt. :)
2020. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt nem neked mondta, hanem a 2. válaszolónak szerintem.
2020. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eiknek szólt az üzenetem szintén
2020. ápr. 29. 18:53
 10/10 anonim ***** válasza:
OK, benéztem. :)
2020. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!