Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumhoz...

200 literes akváriumhoz milyen szűrőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy 200 literes akvárium és engem most konkrét márka érdekelne, nem akarok kínai gagyi szűrőt. Legjobb lenne eg, külső szűrő. Néztem egy külső szűrőt 2000l/H de azt sem akarom hogy túl nagy legyen bent a sodrás. Az akváriumban guppi halak lesznek szerintem ha ez számít

2020. máj. 2. 10:03
 1/2 Skid05 ***** válasza:

Persze, hogy számít a fauna összetétele, mind a szűrőanyagoknál mind az áramlás megválasztásánál szempont. A forgatásnál még fontosabb, hogy mivel töltöd meg a tartályt, a gyári szűrőanyagok gyakran redukálják a szűrő hatékonyságát. Néhány gyártó minőségi anyaggal árulja a szűrőit (Eheim, JBL, Hydor), ez valahol kevésbé valahol meg csúnyán visszaköszön az árban is. Gondolom a „kínait” úgy értetted, hogy kínai vállalat saját márkája (Sunsun,, Resun…), mert az összeszerelést jó néhány neves márkánál szintén ők végzik.

Egyébként, hogy egy konkrét modellt is mondjak a Hydor prof 350ese bőven megbirkózik ekkora víztömeggel, erős motor minőségi szűrőanyaggal külön belső vízforgató nélkül, de árban mégis vállalhatóbb, mint egy közel 2000es külső.

2020. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

200 literhez én is külsőt használnék. Csak összehasonlítás képpen (ha már amúgy is guppikról van szó) nekem a 108 literes akváriumban (ami bruttó max.90) igénytelen növényzet, gyenge-közepes világítás, csigák, rc-k, 9-11 felnőtt szivárványos guppi mellett az Eheim 2224-es gyönyörűen dolgozott. Eleinte én is nagynak találtam a sodrást, de ha a szűrő beáll, a gyárilag megadott értékeket megközelíteni se fogja.

Az, egyébként hogy mekkora akváriumhoz milyen szűrő ajánlott, nagyban függ a telepítéstől, ahogy azt már előttem leírták, de fontos szempont az is, hogy a víztömeghez képest mekkora a szűrőtérfogat, a töltet minősége, a biológiai és fizikai töltet aránya.

Amúgy általában kombinálni szokták a belsőt és a külsőt, előbbi az áramlásért, utóbbi a biológiai szűrésért felel, de vannak valóban jó teljesítményű belsők is. Viszont ezekkel nekem tapasztalatom nincs, úgyhogy nem tudok bővebben írni róla.

2020. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!