Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni külső szűrő...

Hellobello23 kérdése:

Tudnátok segíteni külső szűrő építésben?

Figyelt kérdés

Sera siporaxot veszek "rendesen", de szerintetek a mechanikai szűrés céljából, rakhatok bele fürdő szivacs darabokat?

Nem fog kioldódni valami belőle, szinezékek?



2020. máj. 4. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de annyira nem értek hozzá
2020. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A siporaxnál vannak jobb biológiai szűrők!

Azt eredetileg nem erre találták ki, nem rossz, de van jobb.

Pl Matrix trop, vagy substrat, vagy bio-rio, vagy seachem matrix


És nem, nem lehet fürdőszivacsot használni, mert szétrohad.

Akvarisztikai "kékszivacs" kell.

TM 10 -től (nagyon ritka) TM 45-is (nagyon sűrű)


Akvarisztikában tm 10 tm30 között a leggyakrabban használt.

2020. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*ig
2020. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a konkrét választ, ehhez tartom magam.
2020. máj. 4. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
2020. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a honlapot, ha a Tm 30-hoz azt írja, hogy biológiai és mechanikai szűrés, akkor mindekkő funkciót önállóan, egyedül betudja tölteni?
2020. máj. 4. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Én innen rendeltem kék szivacsot szűrőbe:

Tavacska.com

Ajánlom őket nagyon rendesek, mindenben segítenek.

2020. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindegyikben ki tud alakulni biológiai szűrés.

A tm 30 elég sűrű, sok baktériumnak helyet tud adni, de ha nagyon sokat használsz belőle, akkor nagyon be is tud tömörödni, és sokat fojt a szűrőn.


Ezt neked kell tudnod, milyen szűrőanyagokat használsz még, mennyi hely van a szűrőben, milyen erős benne a vízpumpa...


Előszűrőnek lehet, hogy egy réteg ritkább szivacsot használnék. Utána meg sűrűbbet.

2020. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Célszerű úgy összerakni a szűrőt, hogy a víz áramlásának megfelelően először szivacs (vagy perlonvatta) aztán jöhet a minőségi biológiai szűrőanyag. Példának okáért nekem a 2 kosaras eheimben így volt: felső kosár: perlon, substrat pro, alatta vékony tm10 szivacs, alsó kosár: substrat pro, alatta vékony tm 30 szivacs. Én így vettem, az előző tulaj állította így össze, én pedig nem nyúltam hozzá. Teljesen jól működött. Egyébként nem drágák ezek a szivacsok, nem érdemes rajtuk spórolni. A minőségi biológiai szűrőanyag már egy kicsit húzósabb tétel, de azon se spórolj, mert az élővilág látja a kárát!
2020. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!