Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ködös akváriumvíz - valamire...

BlackAnts kérdése:

Ködös akváriumvíz - valamire nem figyelek?

Figyelt kérdés

Közel 2 hete indítottam egy akváriumot, teljesen első akváriumként. A víz 2 nap után beködösödött, kezdő akváriumoknál, ha jól tudom, a ciklus beálltáig ez normális. Első ötletként a szűrőm egy akasztós Ista F-300 volt, egy hét után lecseréltem egy nagyobb felületet biztosítóra. Az új szűrővel, és lemezes halkaja beszórásával lényegesen javult a helyzet, viszont a ködösség egy minimális szinten még mindig észlelhető. Napi 4 óra világítás és CO2 adagolást kap, növénytápot nem, még a ciklus be nem áll. Növények elképesztő ütemben nőnek, így ezzel nem gondolom hogy probléma lenne (javítsatok ki, ha tévedek), viszont szeretnék pár nanohalat és garnélát is a későbbiekben, nyílván az egészséges ciklus beállta után. Jelenleg 3 naponta 50% vizet cserélek, csapvíz (Seachem Prime-mal kezelve) és ioncserélt víz fele-fele arányban, illetve az új szűrővel együtt Dennerle BactoElixirt is elkezdtem adagolni. Valamire figyelnem kéne, amire most nem figyelek, vagy idő kérdése, és teljesen eltűnik a ködös víz?


Felszerelés:

40l-es akvárium, 34l nettó víztömeg

Odyssea Kompakt 24W fényforrás

Eheim 2211 szűrő

Eheim Substrat Pro szűrőközeg

JBL AquaBasis Plus táptalaj, ezen JBL Manado Dark réteg


Vízparaméterek:

NO3 – 0 és 10 között (tesztcsík)

NO2 – 0 és 10 között (tesztcsík)

GH – 10 körül (tesztcsík)

KH – szintén 10 körül (tesztcsík)

pH – 7,4


Köszönöm!



2020. máj. 11. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Átmostad a Manadot?
2020. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, vasfa is 2 héttel behelyezés előtt beáztatva
2020. máj. 12. 12:46
 3/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
A Dennerle bacikultúrát nem ismerem, de más kultúrák okozhatnak átmeneti közösséget az adagolást követően. Figyeld meg, ha nem adagolod pár napig, kitisztul-e. Nyugi, semmi baja nem lesz. Viszont az akvárium is eléggé fiatal még. A szűrőcserekor az előző szűrőből tettél át szűrőanyagot, vagy teljesen steril szűrőanyagot használták? Mert akkor a rendeszered kb. 1 hetes.
2020. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én friss akváriumba is teszek halakat, corykat. Sosem etettem az üres akváriumot.

Ha az első akváriumod, akkor bővel túletethetsz. (Csak túletetni lehet, hiszen nincs benne hal.)

Ha tettél bele bacikuturát, akkor szerintem felesleges az etetés.

Néhány napra biztosan leállnék vele.

2020. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, mivel az Eheim kb. négyszer akkora filter tartállyal rendelkezik, a teljes előző szűrőanyag mennyiséget áttöltöttem.
2020. máj. 12. 14:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Szűrőcserénél szórtam be egy csipetnyi halkaját, nagyjából egy hete, azóta nem. A 'lebomló anyag/ammónia termelődik/baktériumoknak tápanyag képződik' elvet követve tettem így, halakig ezt nem ismétlem akkor.
2020. máj. 12. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre szerintem várj a halakkal, és a vízcseréből is visszább vehetsz. Heti 2x30 % is bőséges!

2x50% vízcserével még ha termelődne is némi szerves "trágya" a halkajából, kiöntöd a vízzel.


A másik a növényzet, a növényeknek van némi tartalékuk, amin elvannak egy ideig. Ilyen fény mellett viszont ezek a tartalékok hamar kimerülnek, pláne ilyen tempós növekedés mellett, úgyhogy lassan ideje lenne elkezdeni tápozni.

2020. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szerintem utolsónak igaza van. A vízcserét és a tápozást illetően is. Igaz, van táptalajod, de a növények zöme levélen keresztül is vesz fel tápanyagot a vízből (bár nem tudjuk milyen növényeid vannak...). Ezt pedig tápozással tudod biztosítani, főleg amíg nincsenek halak. Szerintem, ha tápozni kezdesz, a világítás is lehet több.

Egyébként csak így tovább, látszik, hogy felkészülten fogtál hozzá!

2020. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, a növények kimaradtak.


Elől:

Micranthenum Monte Carlo

Eleocharis Acicularis Mini


“Közép”:

Alternanthera reineckii Mini


Hátul:

Rotala Vietnam Hra

Ludwigia Palustris


Vasfára rögzítve:

Bucephalandra Red

Anubias Nana Petite

Weeping Moha


Nagyon köszönöm a tanácsokat, mára ismételten javult a ködösség, elkezdek tápozni akkor módjával (GA Micro és Macro), illetve hosszabb világítás, és a vízcserét is redukálom 30%-ra.

Halakkal még egy 2 hetet legalább várni szeretnék mindenképp.

Igyekeztem nem fejetlenül beleugrani, fél éve terveztem indítani egyet, azóta annyi infót összeszedni, amennyit csak lehet.


Köszönöm még egyszer!

2020. máj. 12. 16:04
 10/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Igényes növények, ha jól tudom, - bár nem vagyok egy növényszaki. Annyit viszont tudok, hogy a Bucephalandra, az anubias és a moha csak a vízből tudja felvenni a tápanyagot. Ezek közül az anubias nem igényes, neki kevés is elég. A bucephalandra, ha jól tudom közepesen igényes(?) növény, úgyhogy neki már több tápanyagra és fényre van szüksége. Erről a mohákról konkrétan még nem olvastam, de a mohák általában - kevés kivétellel - közepes vagy nagy igényűek.


Még hozzáfűzném, hogy nem minden a tanulás és a tervezés, majd a saját bőrödön (illetve akvádon) fogod ezt megtapasztalni. Például tápozást is majd úgy kell kitapasztalni, de igazán jól úgyis akkor fogod tudni beállítani, ha már halakkal is megy már egy ideje az akva. Fiatal akváriumban az alga sem szokatlan vendég, ne ijedj meg tőle, ha majd lesz.

2020. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!