Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ebihalak nem fejlődnek...

Az ebihalak nem fejlődnek fogságban?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete fogtam ebihalakat, hogy megfigyeljem a fejlődésüket. Szerintem varangyok, mert ilyen nagyobb fekete színűek. Még hosszú a farkuk, kicsike hátsó lábaik vannak. Tóvízbe vannak, amit szoktam nekik újra adni, hogy ne buggyanjon meg. Raktam be nekik kavicsokat, egy kis iszapot, illetve vízi növényeket. Egy kutyatál méretű edényben vannak. (2 darab ebihalról van szó) Láttam, hogy a pici szájával eszik az ebihal, az algát szopogatta. Adtam be nekik halkaját is, ami lesüllyedt a víz aljára, nem tudom, hogy csináltak e vele valamit.

Csak egy gond van. Nem látom, hogy fejlődnének, átalakulnának.

Mennyi idő körülbelül, amíg kifejlődnek? Nem egy korrekt időpontra vagyok kíváncsi, hanem pl arra, hogy hány nap múlva jön ki az első lábuk, mikor tűnik el a farkuk, ilyesmi.

Más is tartott már ebihalakat? Neki hogyan végződött a története?



2020. máj. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Magyarországon minden hüllő és kétéltű faj védett! Az ebihal is! Engedd el szépen őket ott ahol találtad. Mert törvénysértő amit csinálsz. Masrészt így nem lehet tartani őket. Én neveltem sokat. Ezek meg fognak dögleni. Az állat nem játék. Ha kíváncsi vagy keress a neten videótvróla biztos van egy csomó.
2020. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kisebb kerti tóban voltak ebihalak, nekik mindig 1-2 hét alatt már a lábuk is kinőtt, egy hónapon belül már igazi kisbékává fejlődtek. Az ebijeim története általában boldogan végződött, bár 1-2 mindig elpusztult, dehát ez a természetben is így van :-(

Nekem békapete koruk óta nálam voltak, szóval nehéz megmondani, hogy a te ebijeid lába mikor nő ki, ez ugye függ attól, hogy mennyi idősek most :-)

2020. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebihallal még nem foglalkoztam, de gyanítom, hogy nem ugyanúgy kellene indítani, mint egy halivadékot.

Ha nem adsz neki olyan ennivalót, amire szüksége van és még be is fér a száján, akkor nem fog nőni.

2020. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi annó nagyszüleimnél (egy kisebb pocsolyából) beletettünk egy nyitott szájú befőttesüvegbe egy ebihalat és pár hét/hónap alatt kifejlődött. De mi tettünk bele vízi növényeket, békanyálat is (nem sokat). Mikor kifejlett, kiengedtük a befőttesüvegból, és a kertben él tovább (bár nincs a kertben semmilyen vízfelület, szóval inkább sajna csak élt).
2020. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Kedves első. Tudtam, hogy lesz, aki így fog válaszolni. De ebben nincs semmi törvénysértés. Nem kínzom, mivel megadok neki mindent. Nem öntöm ki a földre, hogy had száradjon. Mindenki csinált már szerintem olyat, hogy vitt haza ebihalat, és nevelgette. Majd természetesen elengedem, ha kifejlődött.

Nem vagyok kisgyerek, szerintem el tudom látni őket.

A többieknek pedig köszönöm, várok további válaszokat is :)

2020. máj. 14. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A védett állat azt jelenti többek között, hogy nem viheted haza!!! Nem fog kifejlődni mert nem értesz hozzá. Engedd el őket!
2020. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem vagy tisztában a védett allat fogamával! A védett állatot nem szabad hazavinni! És ha nem lennél kisgyerek nem us tennél ilyet. Tudaz tondoskodni róluk? Azt s3m tudod mily3n fajt vittél haza és itt kérsz segítséget a tartásukban. Magyarán nem tudsz gondoskodni róluk! Tudod egy felnőtt ezt belátja! És képzeld normális ember bem visz haza ebiahalakat hanem megfigyeli az élőhelyükön őket. Egyebként egymást is megehetik. Neveltem ebihalakat egyesével tartottuk őket spéci ebihalaknak gyártott tápon meg valami külön spéci szűrőn átment vízben. Naponta etettük őket és cseréltük a vizüket. A hőmérseklet sem volt mindegy. Engedd el őket éa vegyél magadnak játékot a játekboltban. Lejet kapni szép színes gumibékákat is.
2020. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!