Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium berendezésében...

Vilagbeke kérdése:

Akvárium berendezésében valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Már megtaláltam a szerencsés faágat amit hamarosan elő fogok áztatni, de előtte lenne néhány kérdésem: Hogyan lehet hatékonyan lesúlyozni a faágat úgy, hogy még ízlésesen is nézzen ki. Valamint tudnátok ajánlani növényfajokat amiket az ágak közé tudnék beültetni ?

#akváriumberendezés
2020. máj. 14. 16:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Late to the party, de hátha tudok hasznos lenni.


A "saját készítésű" fával vigyázz. Legjobb esetben lesz egy olcsó, menő uszadékfád. Legrosszabb esetben viszont tud mérgezőanyag kioldódni belőle, ami kinyírja az állományodat. Pl. gyümölcsfa volt, permetezték.


Az "esztétikus" lesúlyozáson nem rugóznék sokat: amint megszívja magát vízzel, lent marad. Csak idő kérdése.


Kötözés: jó arra a damil is, csak úgy csináld, hogy ne tudjon sérülést okozni a halnak (pl. beleúszni, alászorulni).


Növének:

- "Anubias barteri var. nana": ez 15 cm-ben maximalizálódik, de több színvariációja (sima zöld, "gold", "pinto") és méretvariációja (petite, bonsai) is van. A sima barteri az túl nagy (40-45 cm-re is megnőhet), a legtöbb más Anubias faj is, aztán nem marad elég hely a halaidnak. Nekem egy gold tövem van sima zöldek közé betéve, szép, erős növény, nincs "kornyadt sárga" hatása.

- Becaphalandra nemzetség. "Az ázsiai Anubias" Hasonlóan alacsony igényű, tereptárgyakra kötözhető, a formája más és az elérhető színei. Nagyobb, jobban felszerelt boltokban megtalálható.

- Microsorum pteropus ha szerepelt már a felsorolásban bocsi. Nekem sosem volt szerencsém vele, de az "alacsony igényű, tereptárgyra kötözendő" kategóriát teljesen fedi. Az alap verziója könnyen beszerezhető, de létezik belőle többféle méret és levélváltozat is.

- Cryptocoryne fajok. Én nem értem, hogy a többiek listáján miért nem szerepel. Talajba ültetendő, sőt, gyökértápozást igényel. Ezt leszámítva könnyen tartható, könnyen beszerezhető: még a legbénább boltok is szokták tartani a Cryptocornye wendtii zöld és barna verzióját tartani, néha más fajokat vagy változatok is. Jobb boltokban, webshopokban vannak dögivel. Arra vigyázz, hogy bizonyos fajok nagyra nőnek, pl. Crypocoryne spiralis 30-70 cm, tehát túl nagyok lesznek egy 50 literes akváriumba.

- Lagenandra meeboldii - Ezt keresni / rendelni kell. Igényre mint a Cryptocorynék, de különleges színe, formája miatt megéri foglalkozni vele. Leginkább szoliter növény.

- Nymphoides hydrophylla Taiwan - a gagyi alapvilágításnál picivel több kell neki, cserépbe viszont csodaszép élénkzöld színe van és nő, mint a bolondgomba.


A halválasztást csak azért nem kommentálom, mert nem szeretem az elevenszülőket és tapasztalatom sincs velük.

2020. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál nem késtél el, mert holnap tervezek vásárolni növényt és sokat segítettél
2020. jún. 3. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!