Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csapvízzel mit kell csinálni...

A csapvízzel mit kell csinálni, hogy a halak ne pusztuljanak el benne?

Figyelt kérdés
Csalihalakat szoktam hazahozni, de otthon nem sokáig bírják. Mit kell csinálni, a vízzel? kb 3-4db sneci 1 diszperzitesvödörben. A vízparton nincs gond a tóvízzel, de a csapvizet nem bírják. Lágy víz van, ha ez számít. Bugyborékoló mennyit segítene? Vagy mennyi idő kell amíg a csapvízből kiszáll a klór?
2020. máj. 23. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
1-2 nap.
2020. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valahogy ki lehet mutatni? PH mérővel esetleg?
2020. máj. 23. 18:29
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Antiklór,minden állatboltba lehet kapni. Vagy a vizet felforralni és pár napig állva hagyni.
2020. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
a klórnak egy nap kell állnia, hogy kipárologjon a vízből. Amúgy ha lehetséges a tóvízben, amiben élnek abban tartsd őket vagy lassan szoktasd őket hozzá a csapvízhez. De így is várj egy napot, amíg kipárolog a cserevízből a klór. Utána csinálhatsz egy 30%os vízcserét.
2020. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor peca előtt 1 nappal teleengedni a diszperzites vödröt, majd a tóvízzel együtt öntsem bele a halakat + bugyborékoló, de egyúttal egy másik vödör vizet is készítsek be másnapi vízcseréhez?
2020. máj. 23. 19:26
 6/12 anonim ***** válasza:
mivel kicsi helyen vannak és gondolom sokan(szűrő nélkül) akkor érdemes naponta 20%ot lecserélni
2020. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!
2020. máj. 23. 19:55
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Én anno nemes egyszerűséggel két vödör tóvizet szoktam hazavinni h másnap mentem horgászni. Hűvös árnyékos helyen elhelyeztem a fedett vödröt és enyhén porlasztottam levegőt is. Sokat számít ha némi növényt ( pl a tóból kivett hínár) is teszel bele, nem stresszelnek annyira. Amúgy jó ahogy csinálni akarod csak ha módodban áll érdemes több tóvizet használni. Lehetőség szerint a horgászat előtt, v az azt megelőző napon fogj csalihalat, hogy ne kínlódjanak sokat és ne tárold napokig szerencsétleneket. Neked is jó mert élénkebbek maradnak.
2020. máj. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha tartok otthon tóvizet egy diszperzites vödörben, vizinövényekkel, bugyborékolóval, szivacsszűrővel, az milyen lenne? Mivel panellakás, korlátozottak a dolgok, bár lehet, ha minden készen lenne, egyszerűen beállítanék egy snecis akváriumot és mindenki jól járna.
2020. máj. 25. 12:48
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Na jó, ennyire azért nem kell túl lihegni a dolgot nyilván tegyél meg mindent ami belefér és ne kínozd a csalihalat de azért lelkiismeret furdalást sem akartam okozni. Amúgy így lesz a horgászból idővel akvarista.:D Ne kérdezz, hanem szerezz saját tapasztalatokat, úgy vélem mindkét témakörben hasznodra válna. Legyen bárhogy lelkiismeretesen és tudással felvértezve közelíts élő és érző lényekhez. SN.
2020. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!