Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy uborka miatt meghalhatnak...

Egy uborka miatt meghalhatnak a halaim, vagy mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
Szóval ez tegnap történt. Az akváriumom 45 literes, van benne 20 guppi abból 5 kicsi, és van benne 2 algaevő harcsa az egyik 5-6 centis és már van tüskéi, a másik meg 3-4 centis. Tegnap olvastam, hogy az algaevők szeretik a uborkát, így raktam az aksiba egy kettévágott csemege uborkát, de előtte megmostam csapvízzel, és ez így tegnap reggel 11-kor történt. Elmentünk budapestre vásárolni, és mire visszaértünk, volt egy halott guppi, 16 órakor. Az uborkát az algaevők nem ették meg, de láttam, hogy a nagy algaevő néha eszegeti, így benne hagytam. 20 órakor láttam, hogy az egyik guppim lesüllyed a víz aljára, gyorsan beleraktam egy kis edénybe. Nem volt halott, de látszodott, hogy haldoklik. Az edény alján feküdt, és ha egy kicsit megráztam az edényt, elkezdett úszkálni 10 másodpercig, utána újra lesüllyedt a víz aljára, de a kis úszonyai mozogtak, és a hasán láttam valamilyen kis piros elváltozást. Eléggé bepánikoltam, hogy a többi halammal is ez lesz, így az aksiből kivettem az uborkát, és láttam, hogy a víz kissé elszíneződőtt, olyan füstösebb lett, ezért csináltam egy 30%-os vízcserét. Ma reggel az elkülönitett hal halott volt, de az akváriumban nem látok halott/haldokló halat, de a kicsi alagaevő már este óta nem jött ki a búvóhelyéről, csak annyit látok, hogy mozognak az úszonyai. Eddig még nem különitettem el őt, mert alapból elbújós, és mi van ha csak este és reggel volt a búvóhelyén, én meg csak az egészet túlreagálom. Eddig velem ilyen nem történt, azon gondolkodtam, hogy az uborkában voltak mérgező anyagok, vagy valamilyen halölő baktériumok, és emiatt volt ez, de az is lehetséges, hogy az uborkának semmi közze ehhez, és valami más volt az, vagy csak szimplán paranoiás vagyok. Szerintetek mit kéne csinálnom? Lehetséges, hogy a többi hal is meghal majd?

2020. máj. 28. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiért megdöglenek a halaid az a túlzsúfoltság. Minmum 200 literes akvárium kell ennyi halnak nem egy befőttes üveg...
2020. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Meg azon is elgondolkodnék, hogy egy normál algaevő hal mikor találkozik csemegeuborkával természetes viszonyok között. Gondolom tartósítószeres befőtt uborka volt. Algaevő, tehát algát eszik, nem kell neki mindenféle embernek szánt csemegét adni.
2020. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, kérlek, mondd, hogy NEM savanyú uborkát tettél be nekik???

Ezzel visszaállítanád az emberiségbe vetett, most megroppant hitemet...

2020. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Üveges ubit raktál bele..? Még jó, hogy nem tettél mellé egy kis rakott krumplit is..
2020. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Túl vannak zsúfolva, azért döglenek.

Az uborkát meg előtte meg kell főzni valamennyire vagy minimum jól leforrázni mert az anciknak (gondolom azokról van szó) alapból túl kemény lehet. A nagyobb plekóknak szokás nyersen adni. De az uborka is olyan kell legyen ami semmilyen “kezelésen” (pl: permetezés, tartósító szer stb) nem esett át. Az csak részben igaz ,hogy algát esznek. Fiatalon igen de nagyobb korukban egyre jobban igénylik a növényi etetést + kell nekik igazi fa amit rágcsálhatnak, kell az emésztésüknek.

Amit tehetsz halállomány ügyileg ,hogy elajándékozod az ancikat s a guppik nagyját. Guppiból maradhat 4-6 hím s ennyit bír az akva (HA amúgy megfelelő a felszerelésed).

2020. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindent csináltál de ami fontos lett volna azt nem. Azonnal csinálj 30%-vízcserét és takarítsd fel a talajt is, ezt követően amíg meg nem oldódik a halak létszámcsökkentése 2 naponta 15% vízcserét kellene csinálni de sokáig ne totojázz nagyon túlterhelt az akváriumod. Az uborka csak az utolsó döfés volt a vízminőség terén. Ne így akarj kedvezni az algázóidnak hanem egy megfelelő méretű és kellően szűrt akváriummal. Fontos lenne megismerni a halaid igényeit és a tartásukhoz elengedhetetlen feltételeket biztosítani is kellene, a sopánkodás és találgatás nem segít rajtuk.
2020. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Agonoize ***** válasza:
81%
Csemege uborkát ember hát melyik dimenzióban élsz nem kell itt főzni semmit sem.. sima ubit megmosod azt belerakod este reggel kiveszed a maradékot...de jó,hogy nem toltál be nekik még egy mekis sajtburgert is mellé...
2020. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a túlzsúfoltság lesz a gond. Nekem is 45 literes van, de abban csak 5 endler guppi hím van + garnik.
2020. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!