Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az alább felsorolt világítá...

Ha az alább felsorolt világítás van akkor az elegendő fénymennyiség ahoz hogy Co2 igényes növényeket is tarthassak???

Figyelt kérdés

2db.54w 6500k

2db.54w plant

Ezt akár 2x-esére tudnám bővíteni, ha szükséges.

Válaszokat előre is köszi!!!



2020. máj. 29. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
A világítás mértékétől hogyan függ a szén-dioxid tartalom?
2020. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lépj be facebookon a low tech akvakertész közösségbe, ott tudnak rá profik válaszolni. Ha jól értem, 4 csöved van, én erre már valami alacsony bubi/másodperces beoldást kipróbálnék, dús növényzet mellett.
2020. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi :) de várok még, hátha van itt is valaki aki keni vágja ezt :)
2020. máj. 29. 21:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves dubitus, ha nem elég a fényerő a Co2 csak káros mert a növények nem tudják hasznosítani :) de azért köszi :)
2020. máj. 29. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora akvárium felett van ez a 4x54Watt?

Nálam 120x45x45-ös 243 litetes felett van 3x54 Watt 6500 Kelvines, plusz egy Eheim növényes. Így ezt az összeállítást javasolnám inkább, ha hasonló méretű az akváriumod, mivel a növényes kicsit gyengébb fényerejű. CO2 megy nálam. 😉

Napfényes csövek, sima, boltban kapható T5-ösök, felette fényterelő tükör kell mindenképp.

2020. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Az én akvám:120x40x60

Tehát azt mondod, hogy ami nekem van világítás az már elég ahoz, hogy igényesebb növényekkel is megpróbálkozhatok Co2 vel???

2020. jún. 2. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Ebben a formában szerintem kicsit határeset! A bukta ott van, hogy 50 centis vízmagasság felett már nemigazán jó a fénycső, mert nem elég erős a fénye, hogy az aljaton lévő, igényesebb növényeknek is elég jusson belőle. Pl. ha füvet szeretnél nevelni. Ilyen magassághoz már inkább a HQI lámpákat teszik az akváriumok fölé. Ettől függetlenül, mivel minden akvárium más, illetve talaj, táptalaj is csökkentik a vízmélységet, szóval meg lehet próbálni, de szerintem érdemes volna hozzácsapni még kettő csövet előtte a világításhoz. Így ugyan több lesz a világítás, mint 1Watt/liter, de nagyobb is a vízoszlop

De készülj fel, hogy nem egyszerű CO2-zni, elég sok a buktató mire beáll a rendszer. Volt, hogy az első kudarc után eladtam az egész rendszert, mert hiába a nagy szűrő, lealgásodott az akvárium. Pár év után, meg ismét belevágtam. Folyamatosan biztosítani kell a jó beoldást, különben jön az ecsetalga. Az Eheim 2080 mellett, külön egy régi Atman (klón) szűrőn is van a DIY reaktor amit egy Atman QZ30-asból csináltam. Azzal is játszani kellett mire megfelelő mennyiségű gázt beoldott. 2080-at sem járathatom fullon, mert akkor hiába a lily tölcséres befolyó, annyira mozgatta meg szívta le a vízfelszínt(kis örvény van felette), hogy nem ment le eléggé a pH. Szóval nem egyszerű! 😫

2020. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen az aljzat az nekem elég magas, de úgy számoltam annó, hogyha az aljzat vastagságát levonom + nincs szinültig az akva, akkor kb. 40-45cm-es a víz mélység. Egyébként ezt a világítást pont meg tudom duplázni. Tehát 8db.54w-os neon is lehet. A kérdés érdemes e így vagy úgy a Co2vel próbálkozni??? Vagy hagyjam a francba???? :)

2020. jún. 2. 13:26
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja, és még 1 kérdés:Kb.hány bubi/másodperc-et adagolsz???

Mert ugye majdnem 1forma az akva méret ;) Ha úgy döntök, hogy +próbálom akkor segítene, hogy kb.mennyivel kezdjem. Köszi :)

2020. jún. 2. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyan 2 bubi/másodperccel mehet. De nálam RO víz van, tehát ott kevesebb kell mint csapvízes akváriumnál. Meg nem dupláznám a világítást, inkább a 6x54wattot választanám.

A CO2-zés nem egyszerű. Eleve elég nagy befektetés, főleg ha nagynyomásút rak össze az ember, és brutál szűrés kell hozzá, hiszen pörögnek a növények, nekem is a 2080 fullon van matrixal, az alsó rekesz is, ahol eredetileg kerámiagyűrűt szoktak tenni. Ezen felül át kell állni napi tápozásra, ami megint plusz költség, én mondjuk emiatt is magam keverem a micro és a macro tápokat, meg a GA-as liters kiszerelés elég cirka 80 napra.

Azt te tudod, hogy bele akarsz-e vágni? De sok türelem,kitartás vagy szerencse kell mire ősszeáll egy jól működő rendszer.

2020. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!