Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen rajhalakat tegyek 400...

Milyen rajhalakat tegyek 400 literbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyobb akváriumot, főleg növényes, enyhén savas, low tech technikásnak szánom. Először diszkoszokat akartam belerakni, de úgy döntöttem, hogy kipróbálom a több, kisebb rajt, szerintem jól nézne ki.

Ti mit javasolnátok?



2020. máj. 30. 21:22
A kérdező szavazást indított:
Törpe pettyes és villásfarkú kalászhal rajok
Neonok
Razbórák, nanohalak óriási rajokban
Lazacfélék, pl. baltahasúak
Kolibrihalak
13 szavazat
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Erre igazából nincs jó válasz mert te tudod neked mi tetszik igazán. Szerintem jobb lenne többféle faj szintenként elosztva, pl: baltahasúak a felszín közelében szoktak lenni de attól még rakhatsz egy-két raj másféle pontylazacot középre s lentre harcsákat (akár egy nagy raj corydorast akár kevesebb de nagyobb harcsát. Bár növényes aksihoz inkább nem ajánlok nagytestű harcsákat).
2020. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nem vagyok tapasztalt ezen a téren, és nem tudom, mi néz ki jól (eddig csak növényeztem). Valami olyanra gondoltam, ahol nagyon szép rajmozgást lehet megfigyelni, például a kalászoknak nagyon szeretem nézni a párzási táncát.

Köszi a tippet!

2020. máj. 30. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ékfarkú razbóràink vannak, szerintem szépek és mindig rajban úsznak.
2020. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Érdemes lenne a YouTube-on körülnézned, sok videó van fenn a rajhalakról. Személyes kedvencem a pirosorrú pontylazac(hemigrammus bleheri/ rummy nose tetra)


[link]

[link]

[link]

2020. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy ilyen szép nagy akváriumot én mindenképp biotóp jellegűre alakítanék az mindegy, hogy melyik helyet választod csak a természetben is együtt élőket válogass. Fentebb már említették és én is fontosnak tartom a más-más vízrétegekben élő halak jelenlétét egy harmonikus akváriumban. Egy dús növényzetű nagyobb akváriumban meghatározó a talajlakók jelenléte hiszen ők mozgatják ki a mulmot a növények sűrűségéből amit a belső szűrők ha jók akkor hatékonyan szűrnek is, ellenkező esetben, sőt lehet, hogy még így is neked kell időnként " átporolni" a növényeket. Szerintem dönts és utána biztosan mindenki ellát majd egy-két jó tanáccsal.
2020. máj. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rachel O'Leary a te embered, igaz az ő apróhalas nagy akváriuma "csak" 280 literes. https://www.youtube.com/watch?v=KnLS8D-D0R0 Azt érdemes megfigyelni, hogy a neonok akkor is az akvárium alsóbb részeiben mozognak, ha tökéletes számukra a környezetet. (#4 etetős videót linkelt.) Ha neonok mellett döntesz én mindenképp választanék hozzájuk valami olyan halacskát, ami az akvárium felsőbb részeiben is mozog.

Tervezem átvezetni a 112 literesemet dél-amerikai tematikába, a következő fajokon gondolkodom, hátha neked is segítség:

- Fekete fantomlazac

- Áttetsző pontylazac

- Izzófényű pontylazac

- Zöld / Hamis neonhal

- valami Nannostomus



Nincs a felsorolásodban, de szerintem érdekes lehet számodra, az a törpe díszcsík (Ambastaia sidthimunki). Élénkek és állítólag piszok izgalmas szociális életük van. Gondolj bele mit csinálnak nagy bandában, nagy helyen! ;) Más talajlakót nem ajánlott hozzájuk tenni (túl élénkek pl. egy csapat Corydorashoz). Ha maradunk az ázsiai tematikánál nemcsak "nanohalak" meg razbórák vannak, hanem dániók és díszmárnák is. Az utóbbiak közül egy ideje az ötöves díszmárnák és a rombuszsávos díszmárnák mozgatják a fantáziámat.

2020. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Zavar, hogy a lehetőségek 5%-át is alig ismerem, de belemerülök a témába. Az utolsó válaszoló lazacos összeállítása például nagyon tetszik (nem értem, miért vettem külön a neont, amikor az is lazacféle). Ma megyek egy haltenyésztőhöz, és végignézem, hogy nála mik vannak, hogy kicsit tágítsam a látóköröm. Kb. két hónap, mire kész lesz minden, addig van időm ötletelni :D (most csak a hardscape van meg, még víz sincs rajta).


Gébekre gondoltam, őket nagyon szeretem, corydorasok vagy díszcsíkok mellé tehetném őket? Van most is kettő, szép élénkek ők is, és jók az irizáló színeik. A nagyobba is szívesen tennék.

2020. máj. 31. 10:25
 8/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

A gébet szerintem inkább coryval társítsd. A díszcsíkok területvédők.

De mutatósak a panda algázómárnák is.

2020. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neonhalerdőt márványvitorlással vagy keresztcsíkos díszmárnákat márványvitorlással.
2020. jún. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!