Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50L akváriumról van szó,...

50L akváriumról van szó, egyenlőre ket guppi van benne, élő növényzettel, megfelelő szűrővel amit külön vettem hozzá s lámpával. A víz bevan járatva + ismerőstől hoztam még bele egészséges akvárium vizet. Milyen és mennyi hal mehet bele még?

Figyelt kérdés
Szeretném ha szépen mutatna a szobában, ezért kérem a segitsegetek. ( az akva nem szettben vasárolt,külön összerakott)

2020. máj. 31. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Guppik neme?
2020. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy fiú, egy lány
2020. máj. 31. 18:40
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy pártól hoztam el, 20l akvába volt nekik, nagyon sajnáltam őket es elvittem
2020. máj. 31. 18:41
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsés...

Ha otthonosan fogja érezni magát a hím, jó eséllyel eléggé űzni fogja azt az 1 nőstényt. Egészséges felállásban háremben tartandóak, kb 3 nőstény/hím arányban, de 50 liter messze nem bírja el 3 nőstény szaporulatát.

Sőt őszintén szólva fél évet nem adok neki és még az az 1 nőstény is fejfájást fog okozni a szaporulattal, meg a beltenyészettel.


Én a helyedben megpróbálnám elcserélni 1 hímre a nőstényt. Azért kérdeztem a nemüket, mert az egy 50-es aksiba alapból jó kiindulás lenne, hogy pl egy nagyobb csapat hím guppi. Ha sokan vannak, megoszlik a figyelmük, ritka az agresszió. És azok mindenféle színűek, így szép színes csapatot össze tudsz válogatni. Akár úgy is megcsinálható, hogy semmi más ne legyen benne, csak egy csapat hím guppi.

Vagy ha finom szemcsés az aljzat, tehetsz alulra egy csapat kis testű páncélosharcsát.

2020. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze rendben, holnap beviszem a nőstényt állatkereskedésbe ott átt cserélik, akkor teszek bele hímeket, kérdés, hány darabot rakjak bele?
2020. máj. 31. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Milyen pontosan a szűrőd, és akarsz e más állatot. Csigák, garnélák, más halak...
2020. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
...és ez egy 54-es aksi, vagy kerek 50?
2020. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
...egyébként jó szűrés mellett ilyen 3-4 cm-es halaknál jól használható az 1 cm hal / 1 liter víz arány.
2020. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
juwel filter bioflow, 600 l forgat att orankent,hat szeretnek a guppin kivul valami mast is hogy mutasson, 54, de azt a 4 litert nemszamoltam.
2020. máj. 31. 19:31
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Értem, hát ilyen kisebb méretű halak között keress olyanokat, amiknek hasonlóak a vízigényeik. Szerintem a guppi + páncélos harcsa nem rossz kombó, 54 liter azért elég rendesen behatárol.

Túl gyors halakat se érdemes beletenni, mert felgyorsulni se tudnak rendesen.

Amúgy rákerestem erre a szűrőre, nem tudom, jót találtam e meg, de amit kidobott a kereső az több mint 40 centi magas szűrő, egy 54-es aksi meg 30 cm magas, amiből még lejön az aljzat, meg nem is töltöd tele...

2020. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!