Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160-240 literes akváriuma...

160-240 literes akváriuma külső szűrővel, szén-dioxid rendszerrel mennyiből sikerült kihozni?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 17:25
 1/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Mindennel együtt? Kezdésnek mondjuk 200, de ez függ attól is hogy új vagy használt cuccokat vásárolsz-e.
2020. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát azért 200 eléggé az alja.

Tényleg tágak a határok, valóban ki lehet fogni használt cuccokat is, de ha lesz CO2 rendszer, az azért high-tech vonalat sejtet, szóval oda fényből is elég komoly kell, (különben az ég világon semmi értelme a CO2-nek) meg ez magával húzza a szűrést is, mert minél több a fény, annál érzékenyebb a rendszer, és annál tutibbra kell menni a szűréssel.

Nekem pl bővel 200 fölött állt meg (inkább 250) egy 240-es, úgy, hogy ebbe a bútor, amin van, még nincs benne!

És CO2 sincs! Ja, és azóta már mentek is fel az árak.

Úgyhogy 200 környékén inkább a 160 liter a reálisabb. És akkor még igen okosan kell vásárolgatni!

2020. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gondolom számít a pénz, hiszen mi más miatt kérdeznél rá. Én csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a technika nem elég, elhivatottság és némi tapasztalat is kell egy ekkora növényes akvárium sikeres fenntartásához. Érdemes feltenni a kérdést, biztosan ezt akarod, v csak egy dús növényzetű szép akváriumot szeretnél, mert ilyent erős világítás és co2 beoldás nélkül is csinálhatsz. A világért nem akarnálak lebeszélni a terveidről csak nem szeretném ha utólag kiderülne, hogy egy csomó pénzt beleölsz és csalódás ér. Én mindig halpárti voltam ezért választottam akvarisztika természetesebb formáit, a szódavízben és tápszerben úszó halak szerintem nem opció, vagy növényes, vagy biotóp jelleg, az arany középút többnyire egyes növények és halak kárán járható csak. Minden esetre jól gondold át mit is szeretnél, mert ezen a szinten ez egy elég drága hobbi.
2020. jún. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Priv-ra válasz:

Havi fenntartását sose számoltam.

Nem tétel. Egy kis növénytáp, egy kis halkaja... nem egy eget rengető összeg.

A vizet abszolút nem érzem a számlán, az áram talán plusz egy ezres.

Ha nincs baj, (betegség, gyógyszerek karantén akvárium, stb) hanem beállt egészséges egyensúlyi helyzet van, a fenntartásába nem kell sok pénzt tenni. AZ eleje a húzós, amíg ezt eléred.


Amúgy egyetértek Salx Narvallal, ha nem ragaszkodsz foggal körömmel a high-techhez, visszább lehet ebből venni, egy "mild-tech" szinten is szép aksit össze lehet hozni.

Ez alapból nélkülözi a CO2-t ami önmagában egy nagyobb kiadás.

És egy high-technek a havi kiadása is bőven több (simán lehet a többszöröse!) mint egy közép utat megcélzó, természetesebb rendszernek!


" a szódavízben és tápszerben úszó halak "

Igen, az akvarisztikának ez a szinte már szó szerint szembe megy a természettel. Márpedig alapvetően egyébként pont a természetről kéne szólnia.

És ha egy akváriumban, ami a természet maga, elkezdesz tudatosan a természet ellen dolgozni, az nincs ingyen! Se pénzben, se időben, energiában!

2020. jún. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fő kérdéshez nem illeszkedik de annyira jók a fönti válaszok hogy nem tudtam megállni. Ha létezik olyan csoport, platform ahol a nívószintet a természetközeliség határozza meg és nem a kereskedelmi érdek az megoszthatná velem!
2020. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elég sok ember gondoz biotóp jellegű akváriumot, főleg az idősebb kollégák közül de ilyen jellegű csoportról én nem tudok. Mondjuk annyira én sem ragaszkodom a dologhoz mint néhány elszánt akvarista, hogy még a talaj is az adott helyről származzon de azért igyekszek nagyon oda nem illő dolgokat nem használni.:D Pl nem zavar ha egy gyökér v mohával, algával benőtt szikla nem afrikai csak jellegében azért odaillő legyen ( a szőllőtőke pl már túl jellegzetes ahhoz, hogy kiríjon bármelyik biotóp jellegű akváriumból, amúgy meg jól néz ki). Sajnos mint írtam én nem tudok ilyen csoportról de attól még lehet.
2020. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!