Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sera costapur megöli a...

A sera costapur megöli a nitrifikáló baktériumokat?

Figyelt kérdés
2020. jún. 11. 14:19
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen. Ezért a kezelés után 40% vízcserét érdemes csinálni, v aktív szénnel el kell távolítani a gyógyszermaradványokat, ezt követően 2-3 naponta érdemes kisebb vízcseréket csinálni 10-15% legalább 3 hétig, bacikultúrával 2 hét. Ha letelt az újraindítási idő visszatérhetsz a megszokott részleges vízcserékhez és talajtakarításhoz mármint ha az megfelelő volt( legtöbb akváriumnál ajánlott mennyiség a heti 30% talajporszívózással egybekötve)
2020. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Malachit zöld és formaldehid van benne. Az elmondottakhoz:

- A csíkfélék és a malachit zöld nem kompatibilisek. Ha jól emlékszem, a garnélák és a csigák sem.

- Nagyon pontosan adagold, a malachit zöld méreg.

- És fényre bomlik, tehát sötétítsd el az akváriumot.

- Mindkettő csökkenti az oxigén szintet az akváriumban, kezelés alatt fodrozd valamivel a vízfelszínt.

-

2020. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon nagy gáz van. Karanténoztam három nyilvánvalóan darakóros halat (kalászhalak), a malachitos kezelés után látszólag jobban lettek, de a visszengedés után pár napon belül mindhárom elpusztult (ez malachit zölddel volt). A maradék állomány dörgölőzik, de még nem foltosak. Új halat tettem be karantén nélkül, ez volt a baj.

Na most. Tettem sót a vízbe, és megemeltem 30 fokra a hőmérsékletet. marhára nem akarom kinyírni a baktériumokat, de nagyon félek. Egyelőre még nem raktam bele gyógyszert. Szerintetek így ki lehet bekkelni a dolgot? A 30 fok elég gáz, mert a kalászhalaknak is, meg a garnéláknak is kellemetlen. A sós víz is külön szar, mert alapból lágyvizezek. Arra nézve tudtok tanácsot adni, hogy meddig várjak, hátha jobb lesz így, vagy érdemes most rögtön gyógyszerezni?

2020. jún. 11. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Kár volt időt pocsékolni a karanténozásra, alap hogy darakórnál sose karanténozunk. Ez mind kiesett idő, és ezalatt csak megerősödött a parazita az akváriumban.

A garnik alapból érzékenyek a gyógyszerre, márpedig ezt még gyógyszerrel is nehéz túlélni! Sokan elbagatellizálják a darakórt, pedig szerintem a legtöbb halat ez viszi el, mármint kórokozók közül.


Hogy most mit lehet csinálni, nem tudom, mentve a menthetőt elkezdenék gyógyszerezni...

Ha viszont legközelebb ilyen van, a dörgölőzés legkisebb jelére vedd ki a szűrőt járasd külön egy vödörben, etesd, fűtsd a vödrös vizet is, jó melegre.

Akváriumvízben is járathatod a szűrőt, gazdatest nélkül úgyse éli túl a parazita.

Az akváriumot meg ha bírják az állatok gyógyszerezd, ha nem bírják, próbálkozhatsz sóval, de figyeld őket, ha nem javul a helyzet, akkor inkább gyógyszer.


Ezért jó, ha van még egy szűrő vagy légpumpa tartalékban, mert levegőztetni viszont erősen kell az akváriumot a gyógyszerezés alatt.


Így, sóval kezelve, 3 napnál tovább nem várnék a gyógyszerezéssel. Annyit talán megéri rávárni.

Egyébként ha a szóban forgó új hal a boltból érkezett, akkor elég kicsi az esélye annak, hogy az fertőzött, (már ha normális boltból vetted) mert ez egy igazi rohadék kórság, és emiatt az eladók is különösen figyelnek rá, ne legyen a boltban darakór.

2020. jún. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
Vannak esetek amikor dönteni kell, a halak, v a bontóbacik, szerintem egyértelmű a válasz. Darakórnál minden érintett eszköz és közeg fertőzött, mindent fertőtleníteni kell, most már a karantén akváriumot is. Sajnos nálad már a visszafertőződés is megtörtént. Szerintem minden halat tegyél vissza a helyére és csinálj egy részleges vízcserét majd kezd el a gyógyszeres kezelést, itt már nincs mire várni. Halak nélkül a rajzók elpusztulnak ( pl üres akvárium, vödörbe járatott szűrő, stb) és a halakon lévő betokosodott parazitákra nem hat semmilyen szer, ha leváltak a pöttyök azt követően indul el újra a rajzás de ebben az állapotban hat a gyógyszer is. Már leírtam mit tegyél ha vége a kezelésnek, ne aggódj a bontóbaktériumok hiánya miatt a részleges vízcserék segítenek amíg újraépül a bio szűrésed. A kollégák tanácsait is tartsd be, vagyis sötétíts, szellőztess erősen, ne etess, tartsd a 28 fokot és pontosan kövesd a gyógyszeren lévő utasítást. Sajnos nincs garancia minden érintett állat megmentésére de ettől többet és jobbat nem igazán tehetsz. A só jól működő szer csakhogy a hatását akkora dózisban fejti ki amit sok hal és növény nehezen visel el, ezt az adagot már a bontóbaktériumok sem élik túl, a kevesebb pedig csak akkor hatásos némiképp amikor még csak dörgölőzik a hal ( 10 literenként egy csapott evőkanálnyi). A karantén akváriumodat ezután főleg új halak, növények esetén használd megfigyelésre ezzel megakadályozva a kórokozók behurcolását.
2020. jún. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem boltból jött az új, hanem Csehországból hozták, és fogalmam sincs, hogy ott hogy voltak tartva.


Köszönöm mindenkinek a választ. Akkor megy a costapur be a vízbe, és bízok a legjobbakban. A már betokozódott parazitákat is megöli?

2020. jún. 12. 11:58
 7/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreolvastam. Értem.
2020. jún. 12. 11:59
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy honnan jött, hanem az, hogy nem fertőtlenítetted és karanténoztad mielőtt a társas akváriumba tetted.:D Erre legközelebb figyelni kell.
2020. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyilván, ezt arra írtam, hogy az egyik kolléga mondta, hogy boltból nemigen hozhattam be a kórt.
2020. jún. 12. 13:19
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2020. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!