Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim Pickup 200 miért veszti...

Eheim Pickup 200 miért veszti el az erejét kb. 5 perccel bekapcsolás után?

Figyelt kérdés
Mikor visszadugom a fali aljzatba még teljes erővel tolja a vizet de mikor pár perccel később ránézek már szinte alig fodrozza a felszínt. Takarítva rendszeresen van. Szét feleslegesen nem szedném, hátha volt már valakinél hasonló.

2020. júl. 1. 17:42
 1/4 V. Hélix ***** válasza:
100%
Miért kapcsoltad ki? Takarítás alatt mit értesz? Az akvárium adatait is leírhatod az is segíthet a válasz megtalálásában.
2020. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért húztam ki, hogy mikor vizet cserélek ne spricceljen össze vissza, illetve azért, hogy ne víz nélkül menjen. Ennél az akváriumnál nem mehet a szűrő vízcsere közben az ilyenkor alacsony vízszint miatt. 72 literes akváriumot szűrök vele, az aljzat homok, hetente cserélek 20 liter vizet, párhetente kikapom a szivacsot is kinyomkodni, ill lesikálni a stűrő házát. Legutóbb két hete csináltam meg ezt. Nem használom a szűrőt semmi olyan módon, ami nem felel meg a rendeltetésszerű használatnak, teljesen víz alatt van, 0-24h megy, a szivacsát leszívott vízben nyomkodom ki.


A gondom az, hogy alig van flow, ami tudom, hosszú távon gondot okozhat.

2020. júl. 1. 20:05
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem szűrőszivacsot kellene cserélni mert betömörödött, az fojthatja csak le ilyen rövid időn belül. Esetleg kicsit határozottabban nyomkodd ki de valószínűleg a csere lesz a megoldás. Vedd ki a szivacsot és ha úgy rendesen tol akkor meg is találtad a választ a kérésedre. Ha úgysem nyom rendesen akkor a rotorházat kell kitakarítani.
2020. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi Narval, úgy jártam el ahogy írtad és kinyomkodtam rendesen (korábban azt hallottam, hogy annyira nem szabad mert egy idő után gyengíti a szivacs struktúráját ha megtörnek a nyomkodástól benne a szálak, ezért eddig nem szorongattam túlzottan) és jó is lett. Szerencsétlen halak nem is tudták mi van, akkora tornádót csinál újra.
2020. júl. 2. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!