Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha létezne egy olyan rendszer...

Ha létezne egy olyan rendszer amely figyelné az akváriumotokat illetve lehetőség volna távolról való irányitásra milyen funkciókat találnátok hasznosnak és mi volna az a max összeg amit rászánnátok?

Figyelt kérdés
funkciók alatt gondolok ilyenre hogy pl automatikus etetés, fényszabályzás hőmérséklet szabályozás...
2020. júl. 11. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem léteznek okos akváriumok.
2020. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem lennék meglepve ha már léteznének ilyenek, elvégre ma már van okos óra, okos hűtő, okos ház ....

Egyébként az automata fénykapcsolás s fűtès már rég létezik időkapcsolók s termosztátos (asszem így hívják) vízmelegitők formájában. Sőt, automata etetők is vannak bár sokaknak rossz tapasztalata van velük. Növényes akvaristák már kidolgoztak automata növénytáp-adagolókat és elpárolgott víz-pótlókat elsősorban nyaralások miatt. Vízcsere-rendszerek is léteznek. Szóval vannak már ilyen rendszerek, bár ezek inkább “félautomaták” mert ugye újra kell tölteni őket meg ilyenek. Egy teljes önellátó akvárium szerintem ezek kombinációján kívül valami mesterséges intelligencia vagy csak egy “egyszerű” program kellene ami ezeket felügyeli, kezeli. Na, az már high teck akvarisztika lenne.

2020. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel gyakran vagyok távol csináltam hasonlót magamnak. De olcsón kaphatóak

távelérésű konnektorok időzítővel, kamerák. Az etetőgép élőeleséggel bevált de a tápetetők szétnövést okoznak ha keveset nyomnak, vízromlást ha sokat.

A vízcserélőm is automata de néha töltök be esővizet különben barna alga jelenik meg az üvegen.

2020. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az automata fény és fűtés használatán kívül egy félautomata vízcserélő, vízpótló rendszert is kialakítottam. Nem hiszem, hogy különösebb igényem lenne ezen túl másra, vagy bármilyen funkció távirányítására, valamit nekem is csinálnom kell azért kezdtem el akvarisztikával foglalkozni mert szeretem csinálni.:D Mondjuk azokat is megértem akik sokat vannak távol és hosszabb ideig, nekik fontos lehet néhány távvezérelhető dolog, bár szerintem az automaták és egyéb érzékelő kapcsolók, is megteszik jobb híján. Teljesen önellátó rendszeren még nem gondolkodtam, de fűtésből és szűrőből több is üzemel egyszerre ha napokra elutaznék. Úgy kb 1 hónapig biztosan nem lenne nagyobb baj az akváriumommal beavatkozás nélkül, 2 hét az tuti, sajnos próbáltam ( kórházban voltam ). A halaknak volt mit enniük, igaz nem a megszokott menüsor.:D
2020. júl. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!