Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talaj kell az akváriumba?

Milyen talaj kell az akváriumba?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom és jelenleg eléggé nagy szemű kavicsok vannak benne. Úgy tudom ez nem megfelelő ezért váltani szeretnék, de nem tudom melyik a jó.

Tudtok ajánlani megfelelő talajt? Úgy hogy szeretnék növényeket is ültetni illetve a porszívózás is kivitelezhető legyen.

A homok és az apró kavics páros megfelelő?


Előre is köszönöm a segítséget.



2020. júl. 12. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak apró kavicsos, lehet bele növényeket tenni, meg ilyeneket. Nagyon ajánlom.
2020. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én vettem kisállat boltban

homokos-kavicsos aljzatot meg 3 nagyméretű kavicsot meg 2 bps akvárium díszt

2020. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“A homok és az apró kavics páros megfelelő?”


Akár az is. A lényeg ,hogy a nagyja 1-3 mm közti szemcseméretű legyen. Ha túl nagy megül közte a mulm, ha túl apró akkor könnyen felkavarodik vagy épp összeiszaposodik.

2020. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skid05 ***** válasza:
Ha nem festettek a kavicsok amik most bent vannak, és nem mulmosodott el még az egész teljesen, és szét sem szeretnéd szedni az akváriumot, akkor opció, hogy feltöltöd homokkal az egészet, így kitöltve a méretes hézagokat. Növényt ebbe is fogsz tudni ültetni, meg a porszívó is menni fog.
2020. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!