Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli díszhal tartása?

Molli díszhal tartása?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 22:01
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát ez sem lett az év leghosszabb kérdése :D Legalább lényegretörő. Megpróbálok én is az lenni: [link] , [link] , [link] , [link]

Ezeken az oldalakon utánaolvashatsz a tartásuknak illetve olvasd el az összes kezdőknek szóló cikket mielőtt bármit megveszel. Ha kérdésed van nyugodtan tedd fel (de ne privátba, azt nem szeretem :/).

2020. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
black mollit szeretnék majd tartani meg ezüst mollit azok keverednek? nem baj ha összekeveredik a kettő? 120 literbe mennének az már megvan majdnem 2 hónapja de csak csigák voltak meg vártam hogy a növények nőjék be a héten megyek halakért
2020. júl. 13. 22:18
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Igen, valószinüleg keveredni fognak. Ha nem akarsz szaporulatot akkor csak hímeket tarts, más esetben 1 hímre 2-3 nőstény jusson (külön-külön mindkét változatnál legyen jó a nemek aránya). Szerintem ha CSAK ez a két molliféle lesz akkor 5-5 elég is kezdetnek (max 6-6, de ez szűréstől is függ. Ide már külső szűrő kell). De vegyes csapatnál nagyon el tudnak szaporodni.
2020. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hosszú távon amiatt nehezebben fenntartható a rendszer, mert egy akvárium nagyjából zárt rendszer, a halak meg a természetre vannak kalibrálva, ami egyébként végül is szintén zárt rendszer, csak egy milliószor nagyobb egésznek a része.

Ezzel a idétlen bevezetővel csak arra akarok rávilágítani, hogy a molly elevenszülő, és a természetben úgy van meg az egyensúly, hogy mondjuk 100 utódból 5 éri meg a felnőtt kort.

Egy akváriumban meg mind a 100 elkezd felnőni, amitől összeomlik a rendszer.

Szóval időben meg kell oldanod a túlszaporodás kérdését, mert a vízminőség romlástól kezdve a beltenyészetig sok-sok problémát fog felvetni.

Ez, mindenképpen extra gondoskodást igényel.


Ezen kívül meg szokásos.

Stresszmentes környezet, amikre a mollyknál szintén fokozottan kell ügyelni, mert "ideges" halak. Sok növény, stabil vízminőség, és stabilan jó minőség, nagyobb kilengések nélkül.

Változatos étrend, állati, növényi, mindenféle, és természetes, nem lim lom műanyag tápok!

2020. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!