Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Münövényeket vagy igazi...

Münövényeket vagy igazi növényeket érdemes választani?

Figyelt kérdés
Gondolom a halaknak mindegy

#hal #növény #Münövény
2020. júl. 22. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Münövények
Igazi Növények
Mindegy
28 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

A műnovények nem túlzottan sok oxigént állítanak elő - tudomásom szerint.

Műnövényes akváriumba műahyag halak telepítése ajánlott.

2020. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%
Mindenképp igaziakat. Nem csak esztétikai szerepük van (bár szerintem az élő minden szempontból szebb mint a mű), fontos eleme az akváriumnak, a növényzet része a nitrogénkörforgásnak is.
2020. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha van megfelelö nagyságú szüröm az oxigén nem lehet gond
2020. júl. 22. 20:10
 4/16 A kérdező kommentje:
De persze várom a véleményeket,tapasztalatokat
2020. júl. 22. 20:10
 5/16 Skid05 ***** válasza:
91%
Természetesen nem mindegy, a növényeknek biológiai szerepük van, méregtelenítik a vizet azáltal, hogy a halak végtermékéből nitrifikációval létrejövő nitrátot (és jó pár más vegyületet) hasznosítják. A sűrűbb növényzet búvóhelyül szolgál, a lebegő növényzet árnyékol, erre a műanyagok nem képesek észszerű keretek között.
2020. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De gyakoribb vízcsere is lehet megoldás nem?

Illetve nem minden hal igényel buvohelyeket

2020. júl. 22. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló is írta, a növények segítenek a nitrát lebontásában, ami a szűrés végterméke. A szűrő lebontja az ammóniát nitrittá, majd azt nitráttá és a nitrátot csak a növény tudja hasznosítani. Az gyik legfontosabb tápanyag számukra és még a vízterhelést is csökkentik ezzel. Mindenképpen igazi növény. A gyorsannövő fajok sok nitrátot vesznek fel. Ezek az úgynevezett STEM növények. Olvass utána.
2020. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
elírtam: nitrit. tehát a sorrend: ammónia-nitrit-nitrát. A nitrátot ki lehet venni precíz vízcserével is, de a növényekkel sokkal stabilabb lesz a vízbiológia.
2020. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt is hallottam hogy sötétben a növények pont ellopják oxigént haltól de a sok fény meg szétalgásítja a vízet.


Illetve a lebomlo növény szennyezi a vízet, nem gyözni takarítani,plussz életképtelen sok,rengeteg babusgatást igényelnek.


Mi igaz ezekböl?

2020. júl. 22. 20:22
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

A növények nem csak oxigént állítanak elől. Akármilyen hiper-szuper szűrőd lehet,de műnövényekkel soha nem lesz "olyan" az akváriumod.

Az előttem hozzászólok is ezt világosan leírták (ment a zöld pipa).

2020. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!