Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium indításnál normális,...

Akvárium indításnál normális, ha a beszerzett növény kezdőcsomag néhány tagja egészségtelen / elpusztul, elhullajtja a leveleit és megeszik a garnélák? Külső szűrő 0-24-ben megy, LED világítás 7-7,5h / nap, a garnélák látszólag jól vannak.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 18:28
1 2
 1/11 V. Hélix ***** válasza:
100%

Van olyan növény amit nem lehet a talajba ültetni, ha ilyen növényed van akkor azt valamihez hozzá kell kötözni. Ilketve olykor előfordul, hogy cserépbe való növényt vizi növényként adnak el. De akár tápanyag hiány is lehet. Konkrétabbat tudnánk mondani, ha elmondanád a növények fajtáját vagy ha nem tudod a nevüket fotózd le őket.

A rohadó növényeket mindenesetre jobb kiszedni, mert szennyezik a vizet.

2020. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akár normális is lehet, illetve legtöbb esetben ez így szokott lenni.

Egyelőre semmit ne csinálj. Ha sok levél esik le, szedd össze, mert annyit nem tudnak megenni a garnik. Tápozz, csináld a vízcseréket, semmi extra.

2020. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát barátom, őszinte leszek, nem írták le a hirdetésben a konkrét nevüket. A talajom 4-5cm táptalaj a növényeknek és ugyanennyi aprókavics, a leírás szerint növénycsipesszel le kell szúrjam őket a földbe és kész. Többen gyorsan növőek, 4 nap alatt kétszer akkorára nőttek, mint vásárláskor, de nem mindenki érzi jól magát. A vízbe tettem nehézfém tartalom elleni előkészítőt is, mielőtt bele került bármi élet, illetve 24 fokos a víz, 2 fokot még most lejjebb állítottam a fűtőszálon. Mindjárt fotózok, köszönöm a segítséget előre is!
2020. júl. 30. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

4-5 cm táptalaj?

Te jó isten, negyede is elég! Összesen van egy 10 centi vastag aljzatod? Az nem vicc!


A növényeket ahol termesztik, nem úgy nevelik, ahogy egy akvarista. Akklimatizálódniuk kell, valamelyik akár az összes levelét is elhullajthatja, de utána ha megszokja a te körülményeidet, helyrejön.

Nem kell elkapkodni semmit, hagyj időt a változásoknak.

2020. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6-7 centi átlagosan de nem egyenletes, szóval.. hát ja. Megborult a vödör hehe
2020. júl. 30. 19:03
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

Légyszi egészítsétek ki egy e-vel a linkeket, mert nem engedi az oldal a linkek beillesztését..

2020. júl. 30. 19:08
 7/11 A kérdező kommentje:
Hülyeséget mondtam, 2,5-3cm táptalajon van 3cm sóder... csalt az emlékezetem
2020. júl. 30. 19:15
 8/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
95%

Tulajdonképpen mindenkinek igaza van. A fennt felsorolt okok mindegyike okozhatja, hogy pusztulnak a növények.

Néhány észrevétel még:

A "táptalaj" az valóban táptalaj? Mert sokan keverik az általános akváriumi talajjal. Ha valóban az, akkor viszont tényleg túl vastag.

Hát, barátom! Őszinte leszek! Az, hogy "nem írták le a hirdetésben a konkrét nevüket" nem ment fel az alól, hogy a növényeid igényeinek nem jártál utána. Ha pedig nem jártál utána, akkor viseld a következményeit. Pontos fajok megadása nélkül mi sem tudunk segíteni. Illetve jó lenne tudni, hogy milyen szűrőd van, milyen világításod, mekkora az akva, mik a vízparaméterek, mivel, hogyan tápozol, mikor indítottad, mikor és hogyan kerültek bele az élőlények.

Még egy szösszenet: a fűtő csak fűteni tud. Állíthatod te 20 fokra is, nem fog neked 20 fokos vizet csinálni, mikor ilyen hőség van. Tehát nyugodtan kikapcsolhatod. A hőfokot hőmérővel kell ellenőrizni, ha szükséges, hűteni kell a vizet.


És ami a lényeg (Tulajdonképpen elég lett volna ennyit írnom): keresd fel a facebook-on a Lowtech akvakertész közösséget. Ott profil tudnak neked segíteni a fennt felsorolt adatok pontos megadása, kép csatolása kötelező!

Minden jót kívánok!

2020. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Néhány órát olvastam a témában de alapvetően kezdő vagyok.. Az akváriumot és a felszerelést egy hobbiját feladó embertől örököltem meg, akinek voltak maradék anyagai. Információként leírom, hátha valami szarvas hiba feltűnik:

-120l-es akvárium

-az alsó aljzatréteg szintén kő, de a csomagolása szerint tápláló dolgokat tartalmaz a növényzetnek

-a felső réteg műanyaggal bevont kavics

-a dekorok és az aljzat többszöri átmosás után került a helyére

-a vízbe feltöltéskor bele raktam a megfelelő arányú előkészítőt és azzal együtt beültettem a növényeket

-külső pumpám van, egy JBL Cristalprofi, szintén kitakarítva

-kb a harmadik napon kaptam a főnökömtől ajándékba néhány red cherry garnélát, azt mondta elélnek egy tócsában is, ne aggódjak mert nem túl kényesek.. úgy tűnik valóban jól el vannak

-A növények gyakorlatilag egy gyorsan növő, alga elleni csomagként lettek rendelve és az oldalon sem írták le, mifélék, ezért nem tudom a konkrét fajukat, elhihetitek, én is utána akartam nézni, mit csinálhatok rosszul, nagyon a szívemen viselem minden élőlény sorsát.

-A fűtéssel igazad van, a szobahőmérséklet 23 fok, az alá nem fog menni, de szerencsére nem tragikus.

-A világításom egy jobb minőségű, épített LED duplasor, nem sokat tudok róla de az előző tulaj meg volt vele elégedve.

2020. júl. 30. 20:37
 10/11 Skid05 ***** válasza:
100%

„a felső réteg műanyaggal bevont kavics” véletlenül nem JBL manado? merthogy teljesen olyan hatást kelt, viszont az nem kavics, hanem agyag.

„egy JBL Cristalprofi, szintén kitakarítva” tehát akkor a szűrő az előző tulajnál nem ment az utolsó percig, és a baciflórát ki is mostad a szűrőből, ergo nitrát (=elsődleges tápanyag) nincs a vízben. márpedig kelleni fog, és a pár db garnéla nem fogja biztosítani holnapra. Ami nő azért nő mert a korábbi termesztőközegéből még tartalékai voltak. Valami folyékony táp kelleni fog.

„alsó aljzatréteg szintén kő, de a csomagolása szerint tápláló dolgokat tartalmaz a növényzetnek” sokféle márkájú táptalaj létezik, jó lenne legalább azt kideríteni, hogy mit tartalmaz (mikro vagy makroelemeket), ha más nem a csomagolás fotójával, merthogy a víz tápozását is befolyásolja

A ledeknél jobb gyártók egy lument feltüntetnek a lámpán valahol, erre nézz rá.

És végül ez a növényzet nem minden tagja a kezdők barátja, a vörös A reineckii például biztosan. A H corymbosa szintén ismerős a képeken. Írnék néhány nevet amivel nagyobb sikereid lehetnek: H polysperma, L sessiliflora, C thalictroides, C wendtii, C beckettii, H difformis, L laevigatum. De mint írtam volt, csakis tápanyagokkal anélkül semmi nem fog megmaradni, makro és mikroelemek is kellenek. Alábbi linken bővebben kifejtve: [link]

2020. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!