Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kellékek kellenek a...

Milyen kellékek kellenek a pici (1-3 cm) halaknak?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni 2 pici halat. Nem tudom milyen felszerelés kellene nekik. Elég nekik egy 1 literes akvárium? Mindegy hogy milyen díszkő van az akvárium alján? Hogy jobb őket tartani, egyedül vagy társal? Milyen növényzetet ajánltok dísznek? Az ugyan olyan fajta halak tudnak együtt élni? Ezeknek a pici halaknak is kell lélegeztető és melegítő? (ha jóltudom van olyan faj aminek nem kellenek ezek) Egyszóval mindent szeretnék tudni.

2020. aug. 4. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

30 liter alatt nem tarthatsz gerinces állatot. Kezdésnek egy 40-50 literes aksi jó lesz. Ha annál kisebb kell akkor max gerinctelenekben gondolkozhatsz.


Szűrő,fűtő,vízelőkészítő,fenycső stb ezek kellenek mindenképp.


1-2cmes halak alatt mit értessz? Pl guppi? Az is lesz vagy 3-4cm,max csak hímeket/csak nőstényeket tarthatsz együtt hogy ne legyen szaporulat. Neon? Az is nagyobb lesz és min a 10-12db belőle min 70-100 literbe. Vagy esetleg betta?(ezt azért zárnám ki mert a betta bőven nem 2 cm) de az egyik olyan fajta amit lehet egyedül tartani de neki is min a 30 liter,neki nem kell erős szűrés viszont minden más ugyanúgy kell.

2020. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen állatnak nem elég 1 liter víz. Gondolj bele, az 2 kis palack ásványvíz... neki meg abban kell leélnie az egész életét.

A kívánt halmérettel (1-3 cm) az a baj, hogy ezek mind rajhalak, legalább 6-8 darab kell belőlük, különben nem érzik magukat biztonságban, és a stressztől hamar elpusztulnak. Ha veszel egy 50 liter körüli akváriumot, abban tarthatsz normálisan egy 10-12 fős rajt ezekből a kicsi halakból.

Levegőztető nem kell DE szűrő az mindenképpen. Ez MINDEN akváriumnak a lelke. Melegítő, meg a fajtól, a szoba hőmérsékletétől és a kívánt vízhőmérséklettől függ.

Az akvarisztika sokkal bonyolultabb annál, hogy beleraksz egy akváriumba halakat, meg díszkövet, meg növényt. Én tapasztalatból mondom. Mire elhittem ezt, addigra 2 akváriumnyi halat nyírtam ki (ráadásul hosszú, fájdalmas halállal, mert pár hónapig azért megvoltak, mire belepusztultak a saját ürülékükbe meg az abból termelődő méreganyagokba...). Aztán mikor elfogadtam ezt az alaptételt, utánaolvastam, tanultam, felkészültem, és vettem egy új akváriumot, ami most már 4 éve megy ugyanazokkal a halakkal. De a régiek miatt azóta is fáj a szívem... te ne ess ugyanebbe a hibába

2020. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"mindent szeretnék tudni."


Na igen, a leírásból is jól látszik, elég messze állsz még attól, hogy felelősen bevállalj egy akváriumot.

(Igen, direkt nem halakat írtam, hanem akváriumot, mert az akvarisztika az nem haltartás. Az a teszkóban van a pontyos medencében)


Ugródeszkának, hogy legyen az egészről egy alap fogalmad:

[link]


Nyitásnak a "kezdőknek" és "az akvárium" fejezeteket olvasd át néhányszor, egyrészt ide senki nem fog neked leírni 3 kötetnyi könyvet (anélkül meg nem fog összejönni)

másrészt bármit is írnánk, lehet, hogy neked hasznosnak tűnne, de valójában egy mondat húsz másik kérdést vet fel, szóval rámenne vagy 2 hónapod a kérdezgetésre.

2020. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat férre írtam 5 litres akaváriumra gondoltam!
2020. aug. 4. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy.
2020. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4. Akkor olvasd el mit írtak eddig!!

30 l minimum törvény szerint, de mivel rajhalat akarsz ennél több kell.

2020. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

[link] [link] [link]


... mielőtt bármit tennél.....

2020. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!