Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen meleg a víz?

Miért ilyen meleg a víz?

Figyelt kérdés
Tegnap rendeztem be egy 100 l-es akváriumot. Kb. 25 C-os vizet töltöttem bele, majd beállítottam a hőfokszabályozós fűtőmet 25 C-ra. Este rémülten láttam, hogy 32 C-os a vizem! Kinyitottam az ablakot, egész éjszaka így volt, mégsem ment lejjebb. Ma 1 óra körül még mindig annyi volt. Kikapcsoltam a fűtést és beletöltöttem 3 l hideg csapvizet, ettől 1 C-kal ment lejjebb. Szerintetek a fűtő vagy a világítás csinálta? Ha az előbbi, akkor szerintetek az jó módszer, hogy a már meglévő, 50 ill. 25 l-eshez való fűtőimet beállítom valamivel magasabb hőmérsékletre? Mennyire állítsam be? a növényeknek árt a magas hőmérséklet?
2008. nov. 26. 16:18
 1/3 kzs ***** válasza:

Lehet hogy a világítás a bűnös. Nem írtad, milyet használsz. Az akváriumi fénycső áltaban ideális szokott lenni - főleg, ha SZETT jellegű akváriumról van szó.

Másmilyen fénycső használata előídézheti a felmelegedést; főleg jellemző ez a háztartásokban használatos égőkre.


Ami a fűtőt illeti, ha állítható hőfokú - akkor nézd meg a teljesítményét. Egy 100 literes akváriumhoz az ideális a 150W-os fűtő. Nos, ha Te ekkora össztelejsítményű fűtőket használsz, akkor roppant valószínűtlen, hogy a fűtő lenne az oka.

2008. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
150 w-os, de használtan vettem, szóval lehet, hogy a hőfokszabályozója nem jó. Amúgy most 28 C-ra lement, mióta kikapcsoltam a fűtést.
2008. nov. 26. 21:49
 3/3 kzs ***** válasza:

Igen, szerintem is ez lehetett a baj: meghibásodott a fűtő hőfokszabályzója.

A 28 fokos víz is sok egy kicsit (hacsak nem Bettát ívatsz - mert akkor ez az optimális). Javaslom, amint lehetőséged nyílik rá, vegyél egy új fűtőt.

2008. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!