Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri bővíteni lecserélni a...

Megéri bővíteni lecserélni a belső szűrőt jobbra (1000->1500l/h)?

Figyelt kérdés
260 literes az aksi. Jelenleg kb 35 hal van az akváriumban, ebből 6 db nagyobb a többi kisebb. (2 éve megy az aksi eddig gondom nem volt vele, de most vettem bele pár nagyobbra nővő halat)
2020. aug. 8. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kissé túlnépesítettnek tűnik. Nagyobb kapacitású szűrő önmagában nem sokat jelent, mivel a szűrőközegen levő baktériumok dolgozzák fel a bomlástermékeket, tehát inkább a szűrőfelület nagyságát kellene növelni.
2020. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A 90%-a ezeknek kis neonhal. Ez a szűrő benne:

[link]

Illetve vettem bele még 1 éve ciraxot és satgyantát.

A víz nem volt vele eddig gondom, sajnos több szűrő már nem fér bele, max a jelenlegi szűrőbetéteket tudom lecserélni. Így igazából az a kérdés érdemes-e bővítenem a szűrő teljesítményét, hogy pár nagyobb halat vettem bele (vitorlás van benne +3).

Annyi hogy felül van egy kis szűrővatta, azt havonta ki kell mosni, különben lassul a szűrő teljesítménye. De ez a juwel belső szűrő sajátossága, így oldották meg.

2020. aug. 8. 13:02
 3/3 A kérdező kommentje:
*Tiszta a víz, nem volt vele eddig gondom..
2020. aug. 8. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!