Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdo vagyok. A szendioxis...

Kezdo vagyok. A szendioxis tablettat hova kell elhelyezni? A talaj ala a gyokerrkhez, vagy eleg ha csak bedobom a vizbe?

Figyelt kérdés
2020. aug. 8. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Leginkább a kukába.
2020. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bovebben? Ahelyett hogy irsz 3 szot kitudnad fejteni miert? Maskulonben nem erdekel a mondanivalod :)
2020. aug. 8. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mert azzal hogy bedobálod nagyon ingadozni fog a széndioxid szint egyszer sok lesz egyszer meg kevés és ez pl az algáknak kedvez inkább
2020. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak lehet valami igaza, én ahányszor széndioxid tablettát használtam, a végén csak az alga lett a több, abba is hagytam, a növényeknek inkább SERA FLORENA-t adtam...
2020. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 toma781 ***** válasza:
Inkább folyékony széndioxidot használj, az sokkal jobb. A széndioxid tabletta használatát egyáltalán nem javaslom. Én egyszer régen használtam és annyira bekavart az akvában hogy belehalt az összes garnélám és a cpo rákom
2020. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Skid05 ***** válasza:
100%

Ha a bubis ásványvíz kupakját leveszed a co2 rohamosan szökni kezd az üvegből, egészen addig csökken amíg egy gázegyensúlyi szintet el nem ér. Na most az akvárium ehhez képest hatalmas felületen érintkezik a levegővel, ami ráadásul mozgásban is van, ami még inkább elősegíti az egyensúly létrejöttét kihajtva a fölös gázokat a vízből.

A co2-tablettával az említett egyensúlyt szörnyen rövid ideig tudod kibillenteni, és ami még fontosabb, nem is a kibillentésre kéne törekedni, hanem tartós megemelésre, ezzel lehetne pozitív eredményt elérni. Ehhez egy stabil, folyamatos beoldási módszer kell, apróra porlasztott gázbuborékokkal és még stabilabb vízkémiai ismeretekkel.

Példának okáért nagyon nem mindegy, hogy milyen keménységű vízben kísérletezel gázbeoldással. Javaslom ha a vízkémiával ismerkednél, akkor a vízkeménységgel kezdd, ezen keresztül később könnyebben megértheted az összefüggéseket (co2-pH-kh).

2020. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6 jól írja.

Kérdező, először kezdjük ott ,hogy milyen vized van és mit szeretnél kezdeni vele.

Illetve kezdő vagy, de miben ? Úgy an blokk az akvarisztikában vagy kezdő vagy a low-tech hight-tech növényes akvarisztikában. A CO2 tablettázást én sem ajánlom. Ha növényezni akarsz akkor inkább egy lazább low tech-el kezd ami kb 0,5 w/l-es fényt, folyékony CO2-őt (liqui carbo) és folyékony (esetenként tablettás) növénytápozást foglal magába.

2020. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A w/l-es fény mit foglal magában? 600 fajta különböző izzó létezik, mind eltérő hatásfokkal működik. Nekem is lowtech akváriumom van 0,25W/literes megvilágítással. Ez jelentheti azt is, hogy 3,75 lumen/liter, illetve azt is, hogy 30 lumen megvilágítása van az aksinak literenként.
2020. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#8

Igen igen, egyértelműbb lett volna ha inkább “közepesen erős fényt” írok. Én valamiért mindig fénycsövekből indulok ki, nálam az az “alap”. Igen, a LED-ekkel és egyéb modernebb fényforrásokkal elérhető “közepes fény” kevesebb w/l-el. Meg ugye ott van a lumen is ami sokkal lényegesebb manapság mint a watt, annál meg 20-40 lm/l számít közepesnek ha jól emlékszem.

2020. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!