Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak szaporítása és eladása...

Halak szaporítása és eladása mennyire életképes gondolat?

Figyelt kérdés

Már több mint 5 éve van akváriumom és ez idő alatt többször is születtek kis halak (eleven szülő hal fajtáktól) és arra lennék kíváncsi, hogy ezt esetleg egy kis extra pénzért vajon lehetne-e árusítani?

Szerintetek életképes ötlet lehet? Ha valaki esetleg foglalkozott már ilyesmivel arra kíváncsi lennék! Válaszokat előre is köszönöm!



#akvárium #állat #guppi #molly #Hal tenyésztés
2020. aug. 10. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Áhh, nagyon sokan eladják a fölösleges szaporulatot plusz még a kereskedések is tele vannak ilyen halakkal.
2020. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, és semmi alternatíva nincs esetleg más hal fajtákat tekintve? Nem akarok megélhetés szinten keresni csak a jelenlegi akváriumot hasznosítani kicsit, hátha egy 5-10 ezer-ftot tudnék keresni néha-néha.
2020. aug. 10. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha ritka vagy nehezen szaporítható fajok tenyésztésébe fogsz. Ahhoz viszont komoly szaktudás és felszerelés kell, egy ideig csak zabálni fogja a pénzt.
2020. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak hobbi akvarista vagyok, nem szívesen vágnék bele ilyen nagy szabású hal tenyésztésbe, akkor úgy tűnik ez nem túl élhető ötlet.
2020. aug. 10. 12:57
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Olyan könnyen szaporítható fajoknál mint az elevenszülők nem hiszem ,hogy fogsz pénzt keresni. Pont azért mert szaporák és könnyen beszerezhetők.

Inkább ritka, nehezen szaporítható/ tartható fajokban lenne kereset de azokat meg nehezebb lenne árusítani pont azért mert “kényesek”, speciális körülményeket igényelnek.

2020. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyész akvárium kissé máshogy néz ki talán, mint egy sima, a szépségért tartott. Az egyiknél a cél a szaporulat elősegítése, az ivadékok felnevelése, a másik meg ugye arra megy, hogy élvezd ha ránézed. Szerintem tartsd a szépsége miatt, ha tenyészteni próbálsz, először környékbeli akvarista boltokban kérdezd meg, mit vennének be, mennyiért, aztán számolj utána, hogy megéri-e egy másik, 'tenyész' akváriumot is üzemeltetned emiatt...
2020. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ez szerencse és ismeretség dolga. Tőlem átveszik az aranysügéreket de én nem pénzt kérek értük hanem az akvárium fenntartásához szükséges dolgokat, néha más halra, v növényre cserélem. Konkrétan pénzt csak egy-két alkalommal kaptam és azt mindjárt el is költöttem náluk, úgy, hogy sok értelme nem volt a dolognak.:D Így én is jobban járok és szívesebben üzletelnek velem. Gyakorlatilag önfenntartóak a halaim.
2020. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nagyüzemben halat tenyészt, annak a tudása, technikai felszereltsége is meg van hozzá (nagy eséllyel), szerintem a boltok is szivesebben vásárolnak megbizható tenyésztőtől mint lelkes akvaristáktól (persze a 'hanszált' megunt halakat sok helyen beveszik töredék áron).
2020. aug. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!