Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium hűtése jéggel...

Az akvárium hűtése jéggel klíma helyett nem veszélyes?

Figyelt kérdés
A vizem megint elérte a 26-27 fokot, annak ellenére, hogy a szoba klimatizált. Többször olvastam, hogy jégakku vagy fagyasztott petpalack megoldás lehet a víz visszahűtésére. Az én ötletem egy fagyasztó zacskó, megtöltve akvárium vízzel és erősen lehűtve vagy fagyasztva, a szűrő visszatérő ága elé belógatva. Nem lehet ettől a hirtelen hidegtől bajuk a halaknak, ha a közvetlen közelébe úsznak? Szeretnek amúgy is játszani a dűzni előtt, úszni a sodrása ellen, szóval biztos ott nyüzsögnének körülötte.
2020. aug. 16. 09:06
 1/3 anonim válasza:
Én azt szoktam,hogy 3 palackot megtöltök vízzel és berakom a fagyóba így lehet őket cserélgetni ha már felmelegedett ami a vízben van.
2020. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minek akváriumvízzel tölteni, úgyis zacskóban van?

És minek zacskóba rakni, milliószor nehezebb bánni vele, jól megkötözni, ne folyjon, aztán a fagyasztóban is óvatosan rakosgatni, ott se szúrja ki semmi.

Plusz egyenesen kell berakni a fagyasztóba, sík felületre, mert ha a zacskó becsúszik valami közé, megfagy, és megdagad, nem tudod kiszedni.


Jobb a pet palack. Annak annyi a lényege, hogy teleöntöd vízzel, megnyomod oldalt, összenyomod a palackot egy kicsit, és ilyen állapotban rácsavarod a kupakot jó szorosan.

Így van hova tágulnia a jégnek.

Lefagyasztasz egy párat, és 1 mindig az aksiban van, amíg a többi visszafagy.

Az én halaimnak nem volt tőle baja, bár elég régen csináltam már így.

Ha sokszor vannak az áramlatban a halak, ne tedd közvetlenül az áramlatba a palackot. Nem baj az, ha nem áramlik annyira körülötte a víz.

2020. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Azért akvárium víz, mert ha kiolvadt, akkor bele önthetem a vizet és meríthetek újat lefagyasztani. A zacskó nem a klasszikus nylon, hanem egy fagyasztó tasak vastagabb anyagból, a teteje egy csúszkával zárható.
2020. aug. 16. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!