Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parkettára (szoba közepére)...

Parkettára (szoba közepére) tervezett, kb. 800 kg-os akvárium alatt hogy szinteznétek az asztalt?

Figyelt kérdés

Kell szintezni, vagy a keret és a rajta lévő vasszerkezet önmagában elég? Egy sima zártszelvény keretre gondoltam, alul egy négyzet, azon álló lábak, felül egy négyzet, középen egy erősítéssel. Láttam szintező lábakat, volt, aki zártszelvénnyel használta már működőképesen?

Lehet, hogy nem lesz szükség szintezésre, csak ráhelyezem a keretet egy bútorlapra, azt a parkettára, és az már önmagában elég lehet?



2020. aug. 21. 14:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
71%
Mindenképpen nézz utána mekkora a terhelhetősége az épületnek kg/m2. Ha ez oké, akkor utána mindenképpen szakemberrel konzultálj, ne itt.
2020. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Azért a szoba közepén ezt nem ártanak egy statikussal megbeszélni. Nem tudom hol vannak a főfalak de egy födém mező közepén a legkritikusabb a födém terhelhetősége. Ha meg földszintes ház akkor a padló lemez terhelhető túl. A 800kg nem kicsi súly.

És ha csak 4 lába van oda lehet, hogy nem ártana valami teherelosztó szerkezet sem.

2020. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A négy láb egy zártszelvény keretre lenne ráhelyezve a súlyeloszlatás miatt, elnézést, ha nem voltam egyértelmű.


Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 21. 15:32
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát te tudod. Én beszélnék statikussal.
2020. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell szintezőláb!

Nem is akármilyen! Többféle anyagminőségben van, mármint maga a csavar anyaga. Erős kell, és vastag. Van direkt zártszelvénybe dugható dugó, amibe ezt bele lehet csavarni.


Más kérdés, hogy nekem még egy 240-es is a fal mellett van, és 6 lábon áll...


És mi lesz még a szobában? ki kell számolni, hány kg terhelést fog kapni a födém összesen négyzetméterenként! Meredek dolog ekkora dögöt a szoba közepére tenni.

2020. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"A négy láb egy zártszelvény keretre lenne ráhelyezve "


Hát most nem kötekedésből, de tényleg nem fogalmazol jól.

A 4 láb az nem ráhelyezve van bármire, hanem a keretnek a része. A 4 sarkán lévő függőleges oszlopok meghosszabbításai.

2020. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hányas zártszelvény? 50x50 ?
2020. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
40x40. Akkor átfogalmazom: egy súlyeloszlató, téglatest alapú kereten áll egy négylábú asztal. Az asztal tetején van plusz zártszelvény merevítés.
2020. aug. 21. 17:57
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

" egy négylábú asztal. "


???

Mármint egy ... négylábú asztal? Fából, egy sima 4 lábú asztal...

És arra akarsz rakni 800 kilót.

Attól, hogy vasra rakod, meg a tetején is lesz vas, a 2 vas keret között mitől nem fog összecsuklani az asztal, mint egy kártyavár?

Csak nekem tűnik ez egy kicsit tákolmánynak?


Minden esetre akkor szerintem az asztal lábait kell megcsinálni szintezhetőre. Máshol nem igazán megoldható, hiszen az alsó súly eloszlatónak a parkettára kell felfeküdnie, a felső keretnek meg az asztal lapra. Az egyedüli szintezhető rész az az asztal lába, ha jól értelmezem.

Hát, hogy ezt hogy fogod megoldani, azt nem tudom.

De így, ilyen módon összerakva, nem igazán látok más lehetőséget.

2020. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hegesztett zártszelvény, nem fa. Az, hogy zártszelvény, szerepelt a leírásban.
2020. aug. 21. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!