Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az ajánlottnál nagyobb...

Ha az ajánlottnál nagyobb teljesítményű automata fűtőt teszek az akváriumba, abból lehet baj?

Figyelt kérdés

Az 54literes akváriumhoz, amit szettben vettem egy díszállatkereskedésben 100wattos fűtőt adtak, s csak most néztem, hogy elég lenne egy 50wattos is.

Túlfűtheti a vizet, vagy csak egyszerűen kevesebbet kapcsol be?



2020. aug. 26. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha működik a hőfokszabályzója akkor nem fogja túlfűteni.
2020. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha normálisan működik akkor nem fűti túl mert csak addig fűt amennyire be van állítva (hőmérővel ellenőrizd mert jellemzően csalnak valamerre 1-2 fokot).

Viszont ami szettekben “viccesebb” szokott lenni az a szűrés és a világítás. Jellemzően olyan gyenge ,hogy alig fele akkora akváriumba valók.

2020. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Igen, sajnos #2-nek igaza van a szűrést/világítást illetően. Ha nem veszel túl igényes növényeket, akkor a világítás maradhat, de a szűrőt érdemes lenne lecserélni, függetlenül attól hogy miből mennyit szeretnél bele telepíteni.
2020. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A világítás 2x14watt, az kevés?

A szűrő az tényleg gagyi, de van egy eheim biopower 200-asom is, csak kell bele töltet(aktív szén?!), Inkább ezt használjam?

Közben feltöltöttem az aksit, és már beleraktam a fűtőt próbaképp.

22fokos volt a víz, 24-re állítottam és 23.5-nél kapcsolt ki.

2020. aug. 26. 18:58
 5/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Milyen fényforrás? LED? Neon?


A szűrő az jó lesz. Kicsit még nagy is, de hát ugye nem létezik túlszűrt akvárium...

A szűrő anyagokkal jobb, ha tisztában vagyunk, mielőtt beindítunk egy akváriumot... tehát olvass utána, kérlek.

A fűtőt a szűrő mellé szoktuk helyezni, hogy egyenletesebb legyen az eloszlás. Hiszen egy álló vízben a fútő körül mindig melegebb lesz a víz. A hőmérőt pedig az akvárium túlsó oldalán helyezzük el.

2020. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mármint ez ?: [link]

Ez bőven jó lesz egy 54-esbe. Töltetnek simán szivacs is megteszi. Az aktív szén elsősorban kémiai szűrőanyag ami egy idő után telitődik. Önmagában nem elég szűrésre és többnyire csak indokolt esetben használandó.

2020. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Addig oké ,hogy 2x14 watt, de milyen lumen és kelvin ? LED vagy fénycső ? Stb
2020. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva nem baj ha 'nagyobb', oda az 50W még nem nagy. Túl kicsi fűtő sokáig megy, a túl nagy meg sokszor kapcsolna ki-be. Szerintem az jó lesz Neked, nem kell aggódnod.
2020. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ledes fénycső, 7500K
2020. aug. 27. 05:41
 10/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A kelvin az jó. És a lumen?


#8 100w-os fűtőről van szó.

2020. aug. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!