Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalamon fehér foltok...

Az aranyhalamon fehér foltok vannak, nem tudom mitől lehet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
félek!!!!

#állat #orvosság #betegséghm
2020. aug. 31. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mitől félsz? Úgy tudom, hogy a halak nem terveznek merényletet (még).
2020. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert nem írtad ezt le a kérdésbe

2. Pigmenthiány nincs para

2020. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasd el még egyszer a kérdésed! Megtaláltad benne, hogy fehér foltok vannak az aranyhaladon? Mert én idézem, amit találtam:

"Mit tegyek?


félek!!!!"

Lehet, hogy csak oda akartad írni, ezért ajánlom, hogy legalább kétszer olvasd el a kérdést, és csak azután írd ki.

2020. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én esküszöm oda írtam,de nem tudom hogy miért nincs ott 😅 biztos valamit elrontottam bocsássatok meg 🥺
2020. aug. 31. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, átfogalmazzák a moderátorok, legközelebb nézd át, mielőtt elküldöd a kérdést.
2020. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus... mondjuk kezdjük ott, hogy hány fokos a vize? Mert hogy hidegvizi hal, rosszul bírja a meleget.

Vagy az aksi méretével? Szűréssel?


Az a helyzet, hogy ez valami gombásodás lehet, bár létezik bakteriális fertőzés is ilyen tünettel.

Ennyiből sajnos ezt nem lehet tudni, így megoldást se tudok, mert nem lehet tudni, mire kéne kezelni.


Viszont ami az ilyen esetek túlnyomó többségére igaz, az az, hogy maga a megbetegedés egy immunhiányos állapot tünete.

Jó immunrendszerrel a halak védekezni tudnak ezek ellen a kórokozók ellen. Legalábbis legtöbbször.

Ha gyengül az immunrendszer, akkor az első védelmi vonalat támadják először a kórokozók, tehát a hámréteget. Erre mondtam, hogy tipikus.

Hogy ez mitől lehet, azt meg csak te tudhatod, hiszen más adatot nem osztottál meg.

2020. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 horvathviki0305 ***** válasza:

Állatkereskedésből van, vagy valaki adta a kerti tavából?

Nekem is volt egy (sajnos a macska megfogta) amit úgy kaptunk ismerőstől és tiszta aranyszínű volt, aztán pár hét után elkezdett rajta fekete-fehér folt megjelenni. Amikor pici, akkor ezek még változhatnak (már ugye ami nem tiszta aranyhal (miénk az kárász-aranyhal keverék volt)

2020. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van étvágya de etetéskor bénázik, nem vakarózik, a foltok pigment hiányok, ijesztésre lassan vagy nem reagál, akkor lehet szem vagy ideg károsodás.
2020. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kolbász2 ***** válasza:
Szerintem szívbetegsége van a haladnak, mártogasd sós vízbe attól elmúlik a fájdalma
2020. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!