Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztul egy garnéla rákom,...

Elpusztul egy garnéla rákom, többi lent?

Figyelt kérdés

Reggel vettem észre, csütörtökön vettem őket, ma reggel észre vettem hogy elpusztult egy, postán kaptam őket, ha víz minőség lenne rossz akkor már többi is elpusztult volna nem? Rengeteg növény van bennt nekik, 23-25 fokos általában víz

Red Cherry garnéla



2020. szept. 5. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem korai pánikolni, az állatvilágban is vannak balesetek. Nekem is volt már hogy a vásárolt halak közül egyik nem élte túl a karantént de a többi évek óta jól van.
2020. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Postán? Tudtommal tilos élő állatot postázni...

Amúgy kitudja mennyire rázóttak össze a postán, lehet mindegyik elpusztul.

2020. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel gerinctelen állat ezért lehet postázni
2020. szept. 5. 17:27
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmilyen élő állatot nem lehet postázni (kivéve néhány kivétel) ez benne van a posta szabályzatában is, nem a gerinces nem gerinces számít, hanem az, hogy állat...

Itt olvashatod:


" 8. Élő és élettelen állatok, állati testből származó nem fertőző váladékok és anyagok

8.1. A levél és postacsomag küldemények – az olyan értéknyilvánítás többletszolgáltatás

nélkül feladott levélküldemények, illetve postacsomagok kivételével, amelyek a 8.1/A.-8.4.

pontokban meghatározott tartalomhoz igazodó feltételek szerint és kizárólag belföldi

viszonylatba adhatóak fel – nem tartalmazhatnak élő vagy élettelen állatokat, állati testből

származó váladékokat és anyagokat (pl.: ürüléket).

8.1/A. A Drosophila törzsek (muslicák) orvosbiológiai kutatások céljából a hivatalosan elismert

intézmények közötti forgalomban, levélküldeményben (kivéve az értéknyilvánítás

többletszolgáltatással feladott küldemény) feladhatók.

8.2. Élettelen kullancsokat az esetleges kórokozóval történő fertőzöttség vizsgálatát elvégző

laboratóriumoknak címezve lehet levélküldeményként postára adni az erre rendszeresített

csomagolásban.

8.3. Méh tartalmú MPL Üzleti csomagot a Postával kötött külön írásba foglalt szerződésben

foglalt feltételeknek megfelelően, a Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesületének tagjai

jogosultak feladni a Posta honlapján közzétett POSTALISTA „N” oszlopában megjelölt

postacsomag felvételére kijelölt postai szolgáltatóhelyeken.

8.4. Tücsök tartalmú MPL üzleti csomagot a Postával kötött külön írásba foglalt szerződésben

foglalt feltételeknek megfelelően, az abban megjelölt postai szolgáltató helyeken lehet feladni."

Itt a posta szabályzata is:

[link]

2020. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Remek, de én nem posta szabályáról kérdeztem! Hagyjuk már ezt a témát és térjünk már az eredeti kérdéshez könyörgöm, ha nem értesz hozzá akkor el lehet menni, köszi
2020. szept. 6. 18:16
 6/11 A kérdező kommentje:
És Gps volt hozzá teszem
2020. szept. 6. 18:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Gls *
2020. szept. 6. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

A GLS nem posta, akkor miért nem azt írod???????

Bár szerintem ezt csak úgy írtad most, hogy kimagyarázd a postát...

Az eredeti kérdésed meg már megválaszoltam a 2. hozzászólásban, amit te nagy okosan lepontoztál!

Szóval még egyszer leírom, nem lehet tudni mennyire rázóttak össze a posta során, az is lehet az összes elpusztul!

Remélem végre értelmezni tudod a választ a kérdésedre!

Nyilvánvaló dolgokról meg ne vitatkozzunk már, köszönöm és szép álmokat!

2020. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogyne kifogás, email levelet esetleg ne mutassak hogy gls hozta?


Én már nem vitatkozok köszi a 0 segítséget

2020. szept. 6. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha már felajánlottad, nyugodtan mutathatod azt az emailt!

Látom még mindig nem fogtad fel a választ, olvasd el még egyszer...

2020. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!