Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóból 2 aranyhalat...

Kerti tóból 2 aranyhalat belehet télire vinni akváriumba?

Figyelt kérdés

A kerti tó 150-170 literes lehet, csobogóval és növényekkel együtt. A vízmélység sajnos nem lenne elég télre, 55-60cm.

Ha belehet hozni őket, az évnek melyik szakában, vagy hány foktól és mekkora akváriumba?

A növényekkel együtt ikrák is belekerültek de nem tudom milyen halak lehetnek. Három maradt meg, már több mint 1 hónaposak, feketék és mintha osztottfarkúak lennének. A farkuk már szinte akkorák mint maga a hal. Esetleg őket betudnám hozni akváriumba?



2020. szept. 6. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt le van írva a tartása és a víz paraméterek:

[link]


Min. 150 l-es akva kell, de jobb a 200l, amúgy az a tó kicsi lesz nekik ha már nagyobbak lesznek.

A feketékről meg jó lenne ha tudnál képet felrakni, úgy könnyebb.

2020. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem black moor aranyhalacskák keltek ki, de csak tippelek. Ahogy már kezd hűvösödni az idő, nincs már 6-7 celziussal több, akkor én be szoktam hozni az én halacskáimat. Nekem 1000 l a tó, csak a kis aranyakat hozom be, a nagyobbakat barátoknak adom, akiknek jó nagy tabuk van, majd tavasszal kapok értük másokat. A legmegfelelőbb 150-200l aksi lenne+megfelelő szűrő, levegőztető. Ha ismersz valakit akinek van nagy kerti tava, annak nyugodtan odaadhatod őket télire, bár nem garantálom hogy tavasszal ugyanazokat a halakat fogod meg. :)))
2020. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó nagy tavuk van*
2020. szept. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Próbálok képet készíteni róluk, de nem egyszerű. Tanyára tudnám tóba vinni, abban pontyok vannak, de sose találnám meg őket tavasszal és nem tudom jó-e az a víz nekik, bár már évek óta vannak benne halak.

A kis feketéknek egy 50 literes akvárium elég? 3-4 cm maximum a méretük jelenleg.

2020. szept. 7. 10:56
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Íme, így néznek ki :). Tűlevél pont jól jött a méretét viszonyítani.

2020. szept. 10. 15:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok:

Az a kis szürke szerintem biztos nem aranyhal, sajnos fogalmam sincs milyen fajta, de én azt mondom nyugodtan behozhatod őket az 50l-es aksiba, csak fontos hogy legyen egy megfelelő szűrőd és levegőztetőd. Az aranyhalakat sajnos el kell ajándékozd valakinek, nem nagyon van hová tedd őket. Jó lenne valahogy kideríteni milyen fajta halak a kis feketék, mivel lehet hogy nem is tóba valóak, lehet hogy melegebb vízet igényelnek. Ha kisállatkereskedésből vetted a növényeket, menj vissza oda és kérd hogy mutassák meg hogy milyen fajta halakat tartanak együtt a növényekkel. Ha valamilyen tóból szedted ki a növényeket, akkor nehezebb dolgod lesz, de legalább tudni fogod hogy tavi halak, akkor viszont nem biztos hogy elég nekik az 50l, bár ha ilyen picik akkor lehet elég. Addig is ha nagyon megnőnek és nincs mit kezdj velük, visszaviheted őket abba a tóba, ahonnan szedted a növényeket. Velem is előfordult már hogy egyszercsak megjelent aranyhalacskáim között egy idegen hal, szó nagyra megnőtt, de nem növényekkel együtt hurcoltam őt be, hanem a madarak lábára ragadt az ikra, és úgy került be a tóba, gondolom én, mivel nem hoztam sem követ, sem növényt a tóba abba az évben. A halacska végül a barátom tavának került. Lehet hogy te is így jártál hogy a madarak hurcolták be az ikrákat, akkor viszont nagyon nehéz lesz kideríteni milyen fajták, majd légyszi írj ha megtudtad milyen halak, addig is keresgélnek még a neten, hátha kiderítem.

2020. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A farokúszója miatt gondoltam díszhalnak, mivel olyan nagy. Egy kerti tóból kerültek növények és azután jelentek meg nagyon piciként. (7 is volt egyszerre). Madarakat nem szoktam látni, egy fa alatt van a tó és nem túl nagy, segély részt is nemrég alakítottam ki. Talán új kérdésként feltöltöm milyen hal lehet. Úgy többen látják a kérdést.
2020. szept. 12. 17:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Okés, az lenne a legjobb megoldás. Ha meg tudod fogni egyik halat, akár el is viheted egy szakemberhez aki ért a díszhalakhoz, hátha ő tudja.
2020. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 medvemorzsa ***** válasza:
100%

Kicsi aranyhal, be kell hozni, a vízminőség változást nem kedvelik,

csak pihentetett vízbe szabad őket behelyezni, friss vízbe nem.

2020. nov. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendes tóba kerültek :). A 3 kicsi aranyhal, mint kiderült. Őket behoztam, jól érzik magukat egyelőre. De lehet rendes tóba kerülnek azok is még tavasz előtt.

(pihentetettbe kerültek)

2020. nov. 27. 17:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!