Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kergetik egymást a...

Miért kergetik egymást a halak az akváriumban?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, 1 hete vannak meg a halak. Zebradánió (6db) és királylazac(6db)

Az egyik dánió meg van bolondulva, és folyamatosan kergeti az összes többit. Mi baja lehet?



2020. szept. 8. 12:19
1 2
 1/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Mekkora az akvárium ?

Milyen a szűrés ?

Növényzet ?

Vízcserék mikor mennyi ?

Megvolt a ~4 hetes üresjárat a halak érkezése alőtt ?

Mivel etetsz s mennyit ?

Csak ez a 2 faj van az akváriumban ?

Van valami külső elváltozás bármelyik halon ?

Esznek rendesen, színeik élénkek, nem sovány valamelyik ?

2020. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

60L az akvárium, hátul és középen vannak növények, a nevüket nem tudom, mert kaptam őket, az egyik asszem anubias. Egy hydor prime 20-as külső szűrő megy. 3 hétig üresen ment(szűrés, világítás..)

Lemezes tápot kapnak napi 1x. Heti 2x kb. 10 liter vizet cserélek.

Egészségesnek látszanak a halak, azonnal rárabolnak a kajára, nincsennek kifakulva.

Neptun növénytápot, folyékony co2-t kap, annnyit amennyit a tájékoztató ír. Néha kap baktériumkultúrát is.

2020. szept. 8. 13:05
 3/15 A kérdező kommentje:
2 törpe páncélosharcsa van még, de őket nem kergeti.
2020. szept. 8. 13:06
 4/15 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Öröm látni ilyen kezdőt, aki nem Hűbelebalázs módjára esik neki a haltartásnak. <taps>

Mivel Tevenyereggyártó kérdezett, majd ő válaszol is.

Csak annyit szeretnék mondani, ami nem a kérdéshez tartozik, de ki kell jönnie belőlem:

Tevenyereggyártó! B@sszus itt már visszakerdezni se lehet, mert valakinek biztosan szúrni fogja a szemét 😂😂😂😂😂

2020. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#4 Zöldfülű Törpe


Egyetértés! Tényleg szinte felüdülés egy ilyet olvasni olyan kérdések után mint “mekkora akva s milyen halak vannak ? Válasz: asszem 50 liter de nem biztos; guppi, harcolóhal, algaevő meg 10 másik aminek nem tudom a nevét, a boltban ajánlották. A szűrőt az akváriummal adták, valami samsung”.

Viszont “Mivel Tevenyereggyártó kérdezett, majd ő válaszol is.”, na, azért nyilván más is válaszolhat, sőt! Pont azért szoktam nyilvánossá tenni a privát üzeneteket (ha privátba válaszol a kérdező) ,hogy más is lássa.


#Kérdező


Vegyük sorjában:


“60L az akvárium”


Ez oké, egy átlagos kezdő méret.


“hátul és középen vannak növények, a nevüket nem tudom, mert kaptam őket, az egyik asszem anubias.”


Nem akkora probléma de azért illik tudni. Ha nem felejtem el akkor linkelek pár oldalt, azokon meg tudod nézni.


“Egy hydor prime 20-as külső szűrő megy.”


Csak gyorsan rágugliztam de ha jól látom ezt 100 litertől ajánlja a gyártó. Bőven jó nettó 50 literre.


“3 hétig üresen ment(szűrés, világítás..)”


Ez megint jó pont.


“Lemezes tápot kapnak napi 1x.”


Itt annyira kötnék bele ,hogy jobb lenne ha fő eleségük élő vagy fagyasztott kaja lenne, táp csak heti 1-2 alkalommal kiegészítésnek. Illetve heti 1 nap koplalónap.


“Heti 2x kb. 10 liter vizet cserélek.”


Ez is jó.


“Egészségesnek látszanak a halak, azonnal rárabolnak a kajára, nincsennek kifakulva.”


Ez jó jel, bár csak egy hete vannak meg de ha nagy baj lenne az talán már látszana.


“Neptun növénytápot, folyékony co2-t kap, annnyit amennyit a tájékoztató ír.”


Ez is jó de azért arra figyelj ,hogy a növénytömeg befolyásolhatja a tápozás mértékét (ha túl kevés a növény nyilván valamennyivel kevesebb táp kell). Elsősorban a növényzet fejlődését figyeld. Illetve nem írtad ,hogy hogyan adagolod de érdemes napi adagokra lebontva adni.


“Néha kap baktériumkultúrát is.”


Nem szükségszerű ha már beállt a szűrő.


Összességében jó, viszont ez mégis csak kb 50 liter víz neked meg van 2 rajhalad (illetve 3 a páncélosokkal). Ha csak 2 faj lenne még úgy ahogy elég is lenne 60 literes akva nekik de így hármójuknak már szerintem kevés. Nem mondom biztosra ,hogy ez a fő probléma de biztos ,hogy nem segít a helyzeten. Szóval amiket tehetsz:

-elajándékozod az egyik fajt s a másik kettőt esetleg bővíted. Szerintem vagy a dániókat vagy a lazacokat add el és legyen az egyik +törpepáncélosok szintén 6-os rajban. Tehát egy fenéklakó és egy vízközt úszó faj

Vagy:

-nagyobb akváriumot veszel, szerintem körülbelül 100 literest, utána kibővíteni a harcsarajt.

És amivel valószínüleg nem tudsz mellélőni: bővítsd a növényzetet. Az jó hogy hátul-középen ültetted be és elől hagytál úszóteret. Emellé rakhatsz lebegő illetve úszó növényeket is, ez sokat tud dobni a halak közérzetén.


Ajánlott oldalak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ!!

Tervben van egy 100+literes is 1-2 hónapon belül!

Egy félelmem van:a külső szűrő! Nyugtassatok meg, hogy nem csinál medencét a szobából, mikor nem vagyok otthon!


#5 Tevenyereggyarto: mióta foglalkozol akvarisztikával? Csak hobbi, vagy hivatás...?

2020. szept. 8. 20:29
 7/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Egy félelmem van:a külső szűrő! Nyugtassatok meg, hogy nem csinál medencét a szobából, mikor nem vagyok otthon!”


Megnyugtatnálak én de félek ,hogy hamis biztonságérzetet keltenék benned. Bizony benne van a pakliban ,hogy ereszthetnek a tömítések. Sajnos ez ezzel jár, még ha nem is mindennapos probléma. De ha nagyon félsz akkor megoldható “belsőleg” is. Most arra gondolok ,hogy leválasztasz egy részt az akváriumból (belül) és azt csinálod meg szűrőnek, tehát egy beépített szűrő/ hátteres szűrő. Előnye ,hogy elég nagy szűrőfelületet tudsz elérni vele túlfolyás nélkül. Hátránya ,hogy foglalja a helyet az akváriumban és kell némi barkács érzék hozza. De ha max 100-120 literest veszel akkor azt még meg lehet szűrni simán belső szűrőkkel is.


“#5 Tevenyereggyarto: mióta foglalkozol akvarisztikával? Csak hobbi, vagy hivatás...?”


Hobbi. Hát, ha a kimondottan mai akvarisztikát vesszük akkor 5-8-10 év körül járok (ötnél több, de tízben már nem vagyok biztos). Na meg ott vannak a gyermekkori “próbálkozások”. Nem is tartom magam profinak, inkább haladónak. Sok irányzat van amit még nem próbáltam. Mindig is vonzott az állattartás, nem csak az akvarisztika :).

Viszont itt az oldalon is akad olyan akiben biztos ,hogy több kilóméter van benne mint bennem, pl: Salx Narval szerintem jóval régebb óta foglalkozik ilyesmivel, legalább is néhány hozzászólása alapján.

2020. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

"na, azért nyilván más is válaszolhat, sőt!"


Persze, tudom én azt, csak most ennyire futotta tőlem, így a szülinapomon...😁

2020. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem titok srácok, sajnos már 40éve.:D És igen kell az a 100plussz liter ezeknek az izgága gyors úszású halaknak. Ott is kergetni fogja a többieket de ezzel nem kell foglalkozni ez csak szűkebb helyen gond. A külső szűrőt pedig tedd egy nagyobb vödörbe, v lavórba és ha sokszor vagy távol és hosszabb ideig akkor talán érdemes vízszintkapcsolón keresztül üzemeltetni a szűrőt. Amúgy nem jellemző a vízömlés max némi szivárgás ami rendszeres karbantartással ( szilikonzsír és néha tömítéscsere)elkerülhető. Sokszor eláztattam már a lakást de sohasem a szűrő miatt.:D
2020. szept. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Végülis az akvárium is megadhatja magát:DDD


Még egy kérdés(ez inkább fizika):

Ha a külső szűrő egy szinten van az akváriummal, akkor jobban nyomja a vizet, mint ha a földön lenne?

2020. szept. 9. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!