Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano akváriumra ráköthetek...

Nano akváriumra ráköthetek egy külső szűrőt?

Figyelt kérdés

Egy akasztós atman belső szűrő volt eddig, sajna elromlott így reggel óta nincs szűrés. Viszont van itthon egy tetra ex-600-as külső, azt használhatom?

Garnélák vannak az akváriumban(27L). Nem sok a 600L/óra?



2020. szept. 10. 12:12
 1/3 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Nem ismerem a szűrőt, ezért rágugliztam.

1. A Green Aqua ajánlása max. 80 liter, tehát a kis 27 litereshez képest nagyon nagy, de azt szokták mondani hogy túlszűrt akva nincs....

2. Nagy lesz a sodrása, úgyhogy fojtani kellesz. Ezt megteheted a csapokkal, perlonnal, sűrű szivaccsal.

3. Látom, hogy tartozék az aktív szen. Azt vedd ki.


Tehát. Szerintem a három kosárból 1-be mehet szivacs, 1-be szivacs plusz biológiai szűrőanyag, harmadikban biológiai szűrőanyag plusz perlon. Szerintem. De lehet, hogy a tapasztaltabb kollégák kijavítanak. Az előző szűrőben nem tudom, mi volt, de beleteheted az újba, ha tudod. De a baktériumoknak meg így is idő kellesz, hogy megtelepedjenek. Bacikultúrát is adagolhatsz.

Ha már jól beállt az új szűrő, a csapokkal variálhatsz, de szerintem azzal folyamatosan fojtani kellesz ezt a nagy külsőt. Remélem, hogy nem lesz baja a garniknak.

Sok szerencsét!

2020. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nincs(már) benne szén.

Siporax van az egyik kosárban, a másikban meg substrat pro kb. 1-1 liter, ja meg a szivacs, csöpögtettem rá startert a javasolt mennyiség dupláját, és indítom is.

2020. szept. 10. 13:21
 3/3 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, (de úgy látom, hogy nemcsak nekem nem jutott eszembe) hogy kevesebbet etess, sőt, koplaltathatod is a garnikat (azt meg nem mondom, hogy meddig, sajnos annyira nem értek hozzájuk, de ha van egy kis alga az aksiban, szerintem nem lesz bajuk).

Szóval kevesebb kaja, sűrűbb vízcsere.

Nem tudom, hogy eddig milyen sűrűn, mennyit cseréltél, de most sűrűbben kellene. Legalábbis én így gondolnám.

Igaz, hogy ilyen kicsi üveghez nem volt még szerencsém, de azt tudom (mert mindig mindenhol hangoztatják), hogy minél kisebb, annál nehezebb kialakítani és fenntartani az egyensúlyt. Egy szűrőcsere (ráadásul így, hogy nem tud együtt menni a kettő) nagyon bele tud rondítani az egyensúlyba....

Azért szorítok...

2020. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!